T, 6.06.2023

Tartu meister mälumängus on Tiit Naarits

Tartu Postimees
Facebook Twitter
Comments
Mälumängurid vasakult Robert Varik, Toomas Kiho, Tiit Naarits, Ants Särgava ja Külli Kressa.
Mälumängurid vasakult Robert Varik, Toomas Kiho, Tiit Naarits, Ants Särgava ja Külli Kressa. Foto: Silja Paavle

Eile toimusid Tartus Eesti mõttespordi seltsi korraldusel kaheksandad Tartu meistrivõistlused üksikmälumängus. Meistritiitlit tulid taga ajama 33 võistlejat, kellest parimaks osutus Tiit Naarits.

Mälumänguritel oli tarvis nuputada 50 küsimuse kallal, palju oli Tartu- ja Lõuna-Eesti-teemalisi küsimusi. Tänavuste küsimuste autor oli mullune võitja Toivo Kreek.

Pärast mitmetunnist pusimist saavutas 66 punktiga esimese koha Tiit Naarits, kes kuulub Eesti mälumängurite tippu, olles paljukordne Eesti meister.

Teise koha saavutas Ants Särgava 59 punktiga ning kolmandaks tuli pingelises punktiheitluses Toomas Kiho 58 punktiga. Talle jäi viigilahutuses alla Külli Kressa, kes tunnistati ka mängu parimaks naiseks. Parim tudeng oli Robert Varik.

Parimaks võistkonnaks meeskondlikus mälumängus osutus viiendat aastat järjest võistkond TÜMK koosseisus Silja Paavle, Matis Song, Lauri Naber ja Tiit Naarits. Eriolukorra tõttu lõppes üksikmälumänguga 48. mälumänguhooaeg kevade asemel sügisel.

Ka 2013., 2015., 2016. ja 2018. aastal oli üksikmängus parim Tartu mälumängur Tiit Naarits, 2014. aastal sai meistritiitli Matis Song, 2017. aastal Andres Keil ning 2019. aastal Toivo Kreek.

Tartu meistrivõistlusi üksikmälumängus toetasid Tartu linnavalitsus, restoran München, ajakirjad Naisteleht ja Kalale! Looduses ning Green Room Cafe.

Tartu 49. mälumänguhooaeg algab kahe nädala pärast, 7. oktoobril. Osalema on oodatud kõik neljaliikmelised võistkonnad. Lisainfot saab meiliaadressilt spaavle@gmail.com.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles