K, 27.09.2023

Uuenevas spordimuuseumis leidub koht ka dopingul

Eili Arula
, ajakirjanik
Facebook
Comments
Spordimuuseumi arendusjuht Toomas Koitmäe hinnangul on ka doping osa spordiloost, mida pole mõtet muuseumiväljapanekust kõrvale jätta.
Spordimuuseumi arendusjuht Toomas Koitmäe hinnangul on ka doping osa spordiloost, mida pole mõtet muuseumiväljapanekust kõrvale jätta. Foto: Margus Ansu

Alates juunist kuni oktoobri lõpuni käib Tartus Eesti spordi- ja olümpiamuuseumis ulatuslik remont, mille järel avab uksed täielikult uuenenud muuseum. Lisaks suurenenud väljapanekule ning interaktiivsetele lahendustele on muuseumis oma koht ka spordi pahupoolel.

Spordimuuseumi juhtkond on tegelikult aastaid juurelnud selle üle, kuidas peaks dopinguteemat muuseumi väljapanekul kajastama. «Midagi pole teha, ka dopingul on paraku oma koht spordiajaloos,» sõnas muuseumi arendusjuht Toomas Koitmäe.

Muuseum teeb ses osas koostööd ka Eesti Antidopinguga. Väljapanekul on muude sporditeemade kõrvalesindatud nii dopinguküttide töö kui ka dopingupatused. «Saame näidata, kui lihtsalt võib kangelasest saada antikangelane,» sõnas Koitmäe.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles