Tartu vabavõitlejad lõpetasid pika võistluspausi

Tallinnas peeti maha vabavõitluse võistlus Vabaring 13, mis lõpetas Eesti vabavõitlejate 8 kuud kestnud võistluspausi. Eesti ja Soome ühisvõistlusel esindas Tartut spordiklubi Englas, kust osales 7 noort ja 2 täiskasvanut.

Kõige tugevama esituse Tartu sportlastest tegi 14-aastane ja 63 kg kaaluv Ron-Andro Selter. «Kuigi oli näha, et koroonapausist ja suvest tingitud võistluspaus on tekitanud natuke ringiroostet, võttis Selter kaks võitu kohtunike ühehäälse otsusega ning sellega ka kogu oma kaalu turniiri võidu,» rääkis treener Ott Tõnissaar.

Teise väga tugeva soorituse tegi 15-aastane ja 67 kg kaaluv Rene Lai, kes võttis sel võistlusel vastu väga suure väljakutse ning tegi matši täiskasvanud vastase vastu (matš toimus siiski noorte reeglite järgi, ilma pähelöökideta). «Rene tegi töö ilusti ära ning kuigi kohtunike otsus oli napp ja ka matšipildist tulid välja nii mõnedki rabedad kohad, oli selgelt näha, et Rene võistlussooritus on viimase poole aasta töö tulemusena märkimisväärselt paremaks läinud,» hindas treener Tõnissaar Lai pingutust.

Naiste turniir, kus Englast esindas 16-aastane ja 53 kg kaaluv Anna-Liisa Tamson, oli äärmiselt tasavägine. Nii tekkiski kolme matši järel surnud ring – kõik kolm sportlast olid saavutanud läbi kohtunike otsuste ühe võidu ja ühe kaotuse. «Kuna soomlase ja 3D Treeningu esindajate võidud olid aga suurema kaaluga, tuli meie tüdrukul leppida kolmanda kohaga,» rääkis Tõnissaar.

Esimest korda täiskasvanute klassis, kus lubatud ka kõik löögid pähe, võistlev 91 kg kaaluv Rasmus Sepp (18) sai matši tulemuseks aga kohtunike otsuse, millega Englase võistkond päriselt ei nõustunud.

«Rasmus dikteeris esimest ja teist raundi väga kindla käe ja jalaga. Lisaks löökidele vormistas ta enda edu kindlustamiseks mõlemas raundis ka ühe mahaviimise. Teise raundi lõpus libises aga kontroll käest ning 10 sekundit enne raundi lõppu haaras vastane maas domineeriva asendi ning näitas ka endapoolset võimu liikuda matši lõpetuse suunas,» rääkis treener. 

«Kolmanda raundi alguses võttiski vastane ohjad enda kätte ning Rasmus, kes oli esimeses kahes raundis natuke liiga palju täisgaasiga sõitnud, pidi selle eest nüüd lõivu maksma. Kuigi vastane oli selles raundis selgelt domineerivam, olulise ohu alla ta Rasmust kordagi ei pannud,» kirjeldas Tõnissaar.

Kogemuse võrra rikkamaks said Englase sportlastest veel Robin Variku (13), Roman Kurm (15), Ivar Sui (17) ja Toomas Kilk (19). Taisto Teivil Kängsepp (12) jäi vastase puudumise tõttu kahjuks ilma matšita.

Seekordne võistlus oli osavõtjate poolest suurim MMA võistlus, mis Eestis peetud: 38 matši (sh 4 turniiri) ja seda 21 noore ning 37 täiskasvanud sportlase osalusel. Ühtlasi oli tegemist esimese võistlusega, kus noored said lisaks üksikutele matšidele pidada ka esimesed ametlikud turniirid.  

Tagasi üles
Back