Olümpiapäeval aitasid tartlased koos külalistega Guinnessi rekordit püstitada
Oma panuse andis Kelly Sildaru!

Kelly Sildaru andis oma visetega panuse Guinnessi rekordi püstitamiseks.

FOTO: Argo Ingver / Eesti olümpiakomitee

Eesti korvpalli 100. aastapäeva tähistamise tipuks planeeritud Guinnessi rekordi üritus täitis oma eesmärki, teatas Eesti olümpiakomitee. Huvilised üle Eesti olid täna kella 16.30 paiku tabanud üle 100 000 vabaviske, neist 2500 Tartus Tamme staadionil peetud olümpiapäeval, kus oma panuse andsid ka olümpiapäeva patroon Kelly Sildaru ja olümpiakomitee president Urmas Sõõrumaa.

«TV 10 olümpiastardi» 49. finaali raames Tartus toimunud olümpiapäeval osalesid sajad spordihuvilised lapsed, kes nautisid päikesepaistel erinevaid spordialasid ja tegid nendega tutvust: kergejõustik, käsipall, jalgpall, suusahüpped, trikirattasõit, laskmine, laskesuusatamine, sumo, taekwondo, karate.

Paraolümpiakomitee alal tutvustasid parasportlased, kuidas käib pimedate jalgpall, ratastoolis vigursõit ning tandemjooks. Eesti olümpiakomitee ning Eesti spordi- ja olümpiamuuseumi alal eksponeeriti Eesti olümpiakoondislaste võistlusmeeneid, mõõta sai reaktsioonikiirust ja täpsust. Ühtlasi sai oma silmaga näha Tokyo olümpiamängude meeneid ja medaleid. ERRi alal sai teleajakirjanik Anu Välba toetusel tutvust teha telemaailma telgitagustega.

Tartu Kalevi korraldatud olümpiapäeva lastevõistlus 5–10-aastastele tipnes 60 meetri jooksu finaaliga, mille võitis saja osaleja seas tüdrukutest Ivona Jakobson ja poistest Richard Puiestee.

Tagasi üles
Back