P, 3.07.2022

Suur galerii ⟩ Rattamaratoni lastesõidud käisid kahes vahetuses ja ka virtuaalselt

Raimu Hanson
, ajakirjanik
Rattamaratoni lastesõidud käisid kahes vahetuses ja ka virtuaalselt
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments

Imelik, et lauluväljakutagune parkla on pooleldi tühi – nii võis mõelda mõnigi mööduja, kes eelmiste Tartu rattamaratonide lastesõitude ajast mäletab Tähtvere spordipargi kandis tihedat sagimist. Koroonaohtlike olude tõttu oli seekord lasteürituste programm hajutatud ning lapsi oodati sõitma kahes vahetuses. Korraga sai ühes vahetuses sõita mitte rohkem kui 1000 tillukest sportlast koos saatjatega.

Lapsed tuli vanematel registreerida veebis, vahetult enne starti ei olnud seda võimalik kohapeal teha. Registreerunuid oli põhiliselt Tartust, aga ka mujalt Eestist, kaugemalt tulijad olid Saaremaalt. Kirja oli pandud isegi mõni Läti, neli Venemaa ja kaks Valgevene last.

Ilm rattasõiduks oli väga hea. Päike säras peaaegu pilvitus taevas, õhusooja oli pisut üle kümne kraadi, tasane tuul pani stardikoridoriäärsed lipud laisalt lainetama. Esimesena kihutasid 400-meetrisele rajale kuni kolmeaastased poisid ja tüdrukud, paljudel saatjaks ema või isa.

Tartu rattamaratoni peakorraldaja Indrek Kelk oli juba varem pannud kõigile südamele, et ühe pere lapsega või lastega tuleks üritusele kaasa ainult üks vanem või saatja – ikka selleks, et vähendada kohapealset rahvasumma.

Kõik lõpetajad said finišis medali. Võitjad jäeti välja selgitamata. Osavõtjate vahel loositi välja mitmeid auhindu.

Oli aga veel üks võimalus viirust vältides rattavõidusõit kaasa teha: laste virtuaalsõit algas nii nagu täiskasvanutelgi 10. septembril ning lõpeb 20. septembril. «Virtuaalse sõidu kasuks otsustades saab valida eale ja võimetele vastava pikkusega distantsi,» lisas Kelk. «Minimaalselt tuleks sõita 400 meetrit ja suuremad lapsed kuni 5,1 km.»

Virtuaalsõidu lõpetajad saavad medali koju posti teel.

Tartu 23. rattamaratoni suurte sõitude stardid antakse pühapäeval: kell 10 Palu teeninduspunktis 21 km start, kell 10 Otepääl Tehvandi spordikeskuse staadionil 89 km start ja kell 13 sealsamas 40 km start. Elva Tartumaa tervisespordikeskus on valmis finišeerijaid vastu võtma kell 12.30–18.30.

Märksõnad
Tagasi üles