Raiespordis selgus Eesti meister

Pildil vasakult: Raino Poll, Janno Traks ja Jarro Mihkelson.

FOTO: Paul Poderat

Luua metsanduskoolis peetud Eesti meistrivõistlustel krooniti parimaks raiesportlaseks Janno Traks. Teise koha saavutas Raino Poll ja kolmanda Jarro Mihkelson. Parim juunior Ralf Elfenbein oli üldarvestuses kuues.

Võistluse korraldaja Mart Kelgu sõnul säilis põnevus esimesest alast viimaseni. Ehkki favoriitideks peeti Raino Polli, Jarro Mihkelsoni, Helvis Koorti ja Taavi Ehrpaisi, väljus tasavägisest mõõduvõtust võitjana hoopis Luua metsanduskooli õpetaja Janno Traks. 

«Võiduvõimalus säilis kuni viimase alani mitmel mehel ning see muutis võistluse veelgi kaasahaaravamaks,» ütles Kelk. «Jarro Mihkelson püstitas laasimises Eesti rekordi 464 punkti – puhta töö tegemiseks kulus tal 14,13 sekundit.  Raino Poll tegi samuti üsna kiire ja puhta laasimise, kuid lõpuks sai otsustavaks Traksi stabiilsus läbi kõigi alade. See tõi talle teenitud võidu,» rääkis Kelk.

Ralf Elfenbein tegi meistrivõistluste duubli, tulles teist aastat järjest Eesti juunioride meistriks. Üldarvestuses kuulus Elfenbeinile kuues koht, millega hingas proffidele ja vanadele tegijatele kuklasse.

Kelgu sõnul oli põnev ka naiste finaal, kus kõigil kolmel osalejal oli võimalus meistriks tulla. Naiste arvestuses tuli meistriks Luua metsanduskoolis metsuriks õppiv Kertu Evert.

Koos raievõistlustega toimus ka võsasaagide ehk noorendike hoolduse võistlus. Kooli kõrval oli selleks üles seatud eraldi võistlusplats kuuskede ja neid ümbritsevate lepakaigastega. Noorendike hoolduse võistluse võitis RMK Edela piirkonna raietööline Hannes Arula. 

Eesti meistrivõistlused on võistlussarja xCUT CUP 2020 tänavune kolmas jõukatsumine. Raiespordivõistluste eesmärgid on edendada kutseharidust ja propageerida kutseõpet, samuti tutvustada ohutuid töövõtteid ja anda praktilisi oskusi.

Tagasi üles
Back