Draamat juhib teatriteadlane

Professor Anneli Saro (52) juhtis festivalil Draama mitut vestlusringi. Ühes neist, mis peeti Tartu Uues Teatris, oli jutuks koroonaajastu teatrielu., FOTO: Margus Ansu

Eile lõppes Eesti teatri festival Draama, mis toimus koroona kiuste kavandatud mahus, kuid mitte teatritegelaste juhtimisel nagu eelmistel kordadel. Festivali kuraator ja tegevjuht Hedi-Liis Toome on Tartu ülikooli teatriteaduse õppetooli lektor, Draama metaprogrammi juhtis aga sama õppetooli professor Anneli Saro, kes andis ka intervjuu.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Eelmisi Draamasid on juhtinud ikka teatritegelased. Kuidas juhtusid nüüd etteotsa kaks teatriõppejõudu?

Hedi-Liis on olnud varem Draama festivali metaprogrammi juht, ta on kuulunud Margus Kasterpalu ja Ivar Põllu tiimi. Minu meelest alustas ta üliõpilasena festivali vabatahtlike hulgas, näiteks kontrollis pileteid. Me oleme temaga kolleegid, kirjutanud koos palju artikleid, teinud uurimisprojekte, ta on ka mu kunagine doktorant. Meid ühendab samuti suur huvi teatripubliku vastu, Hedi-Liisi doktoritöögi oli Tartu teatripublikust (kaitstud 2015 – toim). Ta lihtsalt küsis, kas ma tahan juhtida Draama vestlusringe.

Tagasi üles
Back