Tartu sulgpallurid tulid Euroopa karikaetapilt tagasi viie kullaga

Mihkel Laanes (vasakul) tõi Lätis toimunud sulgpalli Euroopa karikaetapilt kolm kulda. Pildil Mihkel Laanes ja Mikk Järveoja Eesti meistrivõistlustel sulgpallis.

FOTO: Kristjan Teedema

Pärast pikka pausi toimus augustikuu lõpus Lätis Jelgavas sulgpalli Euroopa karikaetapp, kust tartlased tulid koju viie kuldmedaliga ja teiste heade saavutustega. Koroonaviiruse tõttu ainult viie riigi (Läti, Leedu, Eesti, Saksamaa, Itaalia) vahel peetud võistlusel olid Tartu mängijad teistest üle kõigis viies mänguliigis, sealhulgas olid meeste üksik- ja paarismängu poolfinaalis vastamisi juba üksnes tartlased. Kokku tuli Eestisse 12 väärikat auhinnakohta. 

Tartu sulgpalliklubi Triiton mängija Mihkel Laanes pääses kolme finaali ning võitis kõik. Klubikaaslane tartlanna Helina Rüütel kirjutas enda nimele kaks esikohta. 

Meeste üksikmängus võitis esikoha Mihkel Laanes, naiste üksikmängus aga Catlyn Kruus (Triiton). Meeste paarismängus olid parimad Mikk Järveoja ja Mihkel Laanes, naiste paarismängus kaitsesid tiitlit Kati-Kreet Marran ja Helina Rüütel. Segapaarismängus jõudsid mõlemad Eesti paarid Oskar Männik ja Ramona Üprus ning Mihkel Laanes ja Helina Rüütel poolfinaali ning lõpuks viimased ka võitsid. 

Triitoni klubi peatreener Mart Siliksaar oli Jelgavas sooritatud tulemustega väga rahul. «Neli ja pool esikohta Triitonile pole paha tulemus. Suvine tubli töö, kus nädalas tehti kümme trenni ning augustis oli Kilingi-Nõmmes laager, kandis ilusaid vilju,» ütles peatreener. «Catlyn Kruus tegi pühapäeval supermängud, mõlemad alistatud itaallannad on Euroopas noorte seas tegijad. Kiidan ka Mihkel Laanest, kes pidas pühapäeval kuus mängu ja võitis need kõik. Tema vastupidavus on jõudnud uuele tasemele,» kiitis Siliksaar hoolealuseid.

Järgmisena plaanitakse osa võtta 12. ja 13. septembril Lätis Siguldas peetaval kuni 17-aastaste turniiril.

Tagasi üles
Back