Lõuna-Eesti piirkonna ühine veebikodu tutvustab paigaga seotud lugusid

BNS
Copy
Kaagjärve kollase akna avamine.
Kaagjärve kollase akna avamine. Foto: Toivo Lees

Lõuna-Eesti kollaste akende projektiga «Elu kahe maailma piiril» kogutud ja jutustatud lood on nüüd huvilistele uuel kujul kättesaadavad aadressil www.visitsouthestonia.com, mis pidevalt täieneb lugudega nii sõnas kui ka pildis.

Tartumaa arendusseltsi tegevjuht ja Lõuna-Eesti koostööprojekti «Elu kahe maailma piiril» eestvedaja Kristiina Tammets ütles, et tegemist on kogu piirkonda ühendava olulise ettevõtmisega, mille uus veebiväljund aitab kaasa kogu Lõuna-Eesti piirkonna arengule. 

Lõuna-Eesti kui piirkonna lugu räägib ühest erilisest paigast Euroopa Liidu piiril ja eri kultuuride piirimail – jutustab piirkonna inimeste elust, kultuurist ja traditsioonidest, looduse ilust, kohalikest algatustest ning uudsetest lähenemistest.

Nüüd on see lugu terviklikumalt nähtav, loetav ja tunnetatav Lõuna-Eesti piirkonna uues veebikodus, mis annab ülevaate kogu piirkonda tutvustavate kollaste akende asukohtadest ning paigaga seotud lugudest ja argipärimusest. Tänu sellele on nii külalistel kui ka omakandi rahval võimalus saada terviklikum pilt Lõuna-Eestist ja selle rikkustest.

Lõuna-Eesti lugu aitavad esile tuua National Geographicu kollased aknad, otsekui maamärgid maastikul, kokku 30 akent üle terve piirkonna. Nii aitavad aknad avada külalistele Sangaste lossi või Rõuge ürgorgu, Podmotsa küla või Kuremaa veskit, ja veel väga paljusid teisi põnevaid paiku.

Iga aken jutustab oma lugu, mille kaudu saab aimu piirkonnale ainuomasest elulaadist, loodusest ja piirkonna inimeste tegemistest – iga aken avab uusi horisonte, mille kaudu hakata avastama akna lähiümbrust ja kogu piirkonda tervikuna.

Kollaste akende idee sai alguse Hollandist, kus maastikule paigaldatud akendega juhiti külastajate tähelepanu paikadele, mis jutustavad kõige paremini sealse piirkonna lugu. Hollandis saab praegu läbi kollase akna vaadata UNESCO maailmapärandi nimistusse kuuluvaid paiku. Lõuna-Eesti kollaste akende teekond «Elu kahe maailma piiril» sündis kogukondade algatusena. Avatud ideekonkursi raames selgitati välja just need paigad, mis kõige paremini toovad esile Lõuna-Eesti.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles