L, 9.12.2023

Video ⟩ Tartu raekoja kellamäng üllatas tarkusepäeval räpipalaga «Für Oksana» (1)

Copy

Nublu ja Gameboy Tetrise poolt kuulsaks lauldud räpipalaga «Für Oksana» on täna raekoja tornist kõlanud juba kaks korda ning kostab ka täna õhtul.

Kellamängu muusikajuhi Merle Kollomi sõnul on seade tehtud eelkõige nii, et kuulajad laulu ära tunneksid, kuigi kellade kõla spetsiifika ei võimalda seda üks ühele edasi anda.

«Für Oksana» seadmine kelladele on olnud seniste seas kõige keerulisem. Soovisin säilitada laulule omase sünkopeeriva biidi ja paari noodi vahel edasi antava meloodiasarnase miski, mida Nublu ja Gameboy Tetris esitavad väga vabalt lauleldes,» kirjeldas Kollom. 

«Für Oksana» kõlab Tartu raekoja kelladel täna veel kell 18 ja 21 ning septembrikuu kellamängu programmis kell 18 ja 21.

2019. aasta suvel avaldatud «Für Oksana» sõnade autorid on Nublu ja Gameboy Tetris, loo produtseeris Fabry el Androide ning miksis ja masterdas Ago Teppand. Laul võitis «Eesti Muusikaauhinnad 2020» auhinnagalal parima laulu tiitli.

Uudise juures oleva video salvestas Tartu Postimehe reporter Aime Jõgi telefoniga keskpäeval, otsides palale taustaks Tartu südalinna iseloomustavaid plaane.

Kommentaarid (1)
Copy

Märksõnad

Tagasi üles