Mänguasjamuuseum avab näituse «Tähtede sõja» nukkudest

Tartu mänguasjamuuseum avab näituse «Tähtede sõja» nukkudest.

FOTO: Tartu Mänguasjamuuseum

Alates 26. augustist saab Tartu mänguasjamuuseumi galeriis näha tartlanna Maris Kurmi erakogusse kuuluvaid «Tähtede sõja» nukke. Maris Kurmi kogu on saanud alguse 2000. aastate alul ühest Padmé Amidala nukust. Neid ongi kollektsionääril kõige rohkem, sest lumivalge näoga kuninganna lummas teda niivõrd, et innustas aina uusi ja uusi nukke hankima. Lisaks kaunile kuningannale saab näitusel näha ka selliseid «Tähtede sõja» filmidest tuttavaid tegelasi nagu näiteks Anakin ja Luke Skywalker, Obi-Wan Kenobi, Darth Vader ja Leia Organa.

1977. aastal USA režissöör-stsenaristi George Lucase loodud filmisari «Tähtede sõda» («Star Wars») on nüüdseks muutunud popkultuuri  lahutamatuks osaks ning jõudnud laua- ja videomängude, koomiksite, teemaparkide, nukufiguuride ning isegi Legode kaudu miljonite fännide kodudesse üle maailma. Kui teemaparke võiks pidada pigem laste ja noorte pärusmaaks, siis Lego-kujukesed ja nukufiguurid on sageli just täiskasvanud mänguasjakogujate huviobjektideks.

Mänguasjamuuseumi galeriinäitustel eksponeeritakse nii muuseumi oma kogusse kuuluvaid esemeid, kunstnikunukke, teiste muuseumide haruldusi kui ka erakogude mänguasju. Seekordne erakogul põhinev näitus jääb avatuks 29. novembrini.

Tartu mänguasjamuuseum ja Teatri Kodu asuvad Tartu vanalinnas Lutsu tänaval. Muuseumi näitustemaja on aasta läbi avatud kolmapäevast pühapäevani kell 11–18, Teatri Kodu on septembrist taas avatud kolmapäevast laupäevani kell 11–18.

Tagasi üles
Back