T, 30.05.2023

HÄÄLETUS ⟩ Kelle jalajäljed jätkavad Tartu Teerajajate alleed?

Tartu Postimees
Facebook Twitter
Comments
Tartu Teerajajate allee.
Tartu Teerajajate allee. Foto: Sille Annuk

Žürii valis 24 kandidaadi seast välja ühe tuntud ja teeneka tartlase, kelle jalajäljed kantakse peagi Tasku keskuse juures Tartu Teerajajate allee sillutisse. Teine teerajaja selgub viie kandidaadi seast rahvahääletusel. HÄÄLETUS ON LÕPPENUD!

Kandidaadid on ultrasportlane Rait Ratasepp, Laulupesa stuudio juht ja lastelaulude autor Airi Liiva, kirjanik ja filmirežissöör Mart Kivastik, Tartu ülikooli anestesioloogia ja intensiivravi professor Joel Starkopf ning ajakirjandus- ja kultuuriloolane Krista Aru.

Hääletus kestab 1. septembrini Tartu Postimehe veebilehel ja Tasku keskuse kodulehel. Värskete teerajajate nimed avalikustatakse uute jalajälgede avamise tseremoonial, mis leiab aset septembri teises pooles.

Tartu Teerajajate allee sai alguse 2010. aastal. Sinna jäädvustatud jalajälgedega tunnustatakse inimesi, kes on saatnud korda silmapaistva teo või andnud märkimisväärse panuse Tartu linna või maakonna arengusse.

Varasematel aastatel on teerajajana jäädvustatud Tartu vaim, Andres Metspalu, Herta Elviste, Hannes Kaljujärv, Andrei Sõritsa, Jaan Kirsipuu, Hillar Palamets, Tiiu Sild, Tanel Laisaar, Marget Savisaar, Tiia Toomet, Rutt Hinrikus, Mart Noorma, Ülo Niinemets, Sirje Eomõis, Evald Rooma, Aivar Tommingas, Joel Luhamets, Rasmus Mägi, Mika Keränen, Janika Mölder, Mati Karmin, Andres Dvinjaninov, Peeter Volkonski, Vanemuise teater, Undel Kokk ja Andres Kuusik.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles