Ööpäevaga lisandus 17 positiivset testi, neist üks Tartusse
Neli aktiivset koroonakollet, jälgimisel 222 inimest

Tartumaale ja Võrumaale lisandunud juhtumite puhul on tegemist varasemate nakatunute lähikontaktsetega.

FOTO: Kristjan Teedema

Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 896 haigust COVID-19 põhjustava SARS-CoV-2 viiruse esmast testi, millest 17 testi tulemus osutus positiivseks.

Rahvastikuregistri andmete järgi laekus kolm positiivset testitulemust Harjumaale (kaks Tallinna), üks Tartumaale (Tartu linna), üks Võrumaale, üks Pärnumaale, üheksa Ida-Virumaale ning kahe positiivse testitulemuse andnul puudus rahvastikuregistris registreeritud elukoht.

Tartumaale ja Võrumaale lisandunud juhtumid on seotud varem nakatunute lähikontaktsetega. Tartumaal on tänahommikuse seisuga aktiivseid koldeid neli: perekondlik kolle – viis haiget, Vabanki puhang 37 nakatunuga, Naiivi puhang 21 nakatunuga ja Shootersi puhang 20 nakatunuga. Lõuna regionaalosakond jälgib aktiivselt 222 inimest.

Harjumaa juhtumite seast oli ühel juhul tegemist perekondliku nakkusega ning ülejäänud kahe juhtumi nakatumise asjaolud on veel täpsustamisel. Kokku on tänahommikuse seisuga terviseameti Põhja regionaalosakonna jälgida 217 inimest.

Ida-Virumaa üheksa juhtumi puhul on ühel juhul haigus sisse toodud Itaaliast, viiel juhul nakatuti töökohas (Estonia kaevandus), ühel juhul Jõhvi Keldris ja ühel juhul pereringis. Ühe juhtumi asjaolud on veel täpsustamisel. Jõhvi Keldri koldes on hetkesisuga 20 inimest. Ida regionaalosakond jälgib aktiivselt 175 inimest.

Pärnumaa juhtum oli sisse toodud Prantsusmaalt. Lõuna regionaalosakonna jälgida on 13 inimest.

21. augusti hommikuse seisuga vajab Eestis koroonaviiruse tõttu haiglaravi kümme inimest, juhitaval hingamisel ei ole ühtegi patsienti. Koju ei saadetud ühtegi inimest. Uusi COVID-19 haigusjuhtumeid ei avatud. Uusi surmajuhtumeid ööpäeva jooksul ei lisandunud, kokku on Eestis koroonaviirus nõudnud 63 inimese elu. Tänaseks on haiglates lõpetatud 400 COVID-19 haigusjuhtumit 387 inimesega.

Tänase seisuga on tervenenud 2011 inimest. Neist 1 531 inimese (76,1%) haigusjuhtum on lõpetatud, 480 inimesel (23,9%) on positiivsest testist möödunud rohkem kui 28 päeva ja inimene ei viibi haiglaravil ehk ootab tervenemise kinnitamist. Viimase 14 päeva haigestumus 100 tuhande inimese kohta on 8,4.

Eestis on kokku tehtud enam kui 139 tuhat esmast testi, nendest 2 244 ehk 1,6 protsenti on olnud SARS-CoV-2 viiruse suhtes positiivsed. Koroonatestide täpsemat statistikat saab vaadata www.terviseamet.ee/koroonakaart.

 Kuidas peatada koroonaviiruse levik?
•            Kõige efektiivsem meede nakkuse vältimiseks on distantsi hoidmine.
•            Rahvarohketes kohtades ja eriti siseruumides, kus ei ole võimalik teiste inimestega distantsi hoida, on soovitatav kanda ka maski.
•            Kinniseid rahvarohkeid kohti tuleks võimaluse korral vältida.
•            Järgida tuleb kätehügieeni ehk teisisõnu: käsi tuleb pesta tihti.
•            Kätepesuks tuleb kasutada sooja vett ja seepi, avalikes kohtades alkoholipõhist käte desinfitseerimisvahendit.
•            Aevastamisel või köhimisel tuleb oma suu ja nina katta ühekordse salvrätiga. Kasutatud salvrätt tuleb kohe visata prügikasti ja seejärel käed puhastada. Salvrätiku puudumisel kasuta oma varrukat (küünarvarre osa), mitte paljast kätt.
•            Haigena tuleb püsida kodus, seda ka kergete sümptomitega.
•            Mis tahes haigussümptomitega tuleb kahtlustada koroonaviirust ja helistada oma perearstile.
 

Laadi Google Play või App Store’i kaudu oma telefoni mobiilirakendus HOIA, mis teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Samuti saad nii anonüümselt teavitada teisi kasutajaid enda haigestumisest. Rakenduse kasutajate telefonid vahetavad omavahel anonüümseid koode ning riik, rakenduse tootja ega telefoni tootja ei saa teada, kes kellega lähikontaktis oli.

COVID-19 on piisknakkushaigus, mida põhjustab aevastamisel ja köhimisel inimeselt inimesele ning saastunud pindade ja pesemata käte kaudu leviv SARS-CoV-2 viirus.

             
Tagasi üles
Back