Tartusse lisandus üks koroonapositiivne, nakkusallikas on selgitamisel

Tartusse lisandus ööpäevaga üks koroonapositiivne.

FOTO: MARGUS ANSU/PM/SCANPIX BALTICS

Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 1046 haigust COVID-19 põhjustava SARS-CoV-2 viiruse esmast testi, millest kuue testi tulemus osutus positiivseks.

Rahvastikuregistri andmete järgi laekus kaks positiivset testi tulemust Harjumaale (mõlemad Tallinn), üks Tartumaale (Tartu linn), üks Võrumaale ning üks Ida-Virumaale. Ühel positiivse testitulemuse andnul puudus rahvastikuregistris registreeritud elukoht. 

Ida-Virumaa uue koroonajuhu puhul on tegemist nakatunu lähikontaktsega. Üks koroonaviirusesse nakatunud tallinlane puutus viirusega kokku reisil olles, teise tallinlase nakatumise allikas on hetkel teadmata. Tartu ja Võrumaa juhtumite puhul on nakkusallikas samuti selgitamisel.

16. augusti hommikuse seisuga vajab Eestis koroonaviiruse tõttu haiglaravi seitse inimest, juhitaval hingamisel ei ole ühtegi patsient. Koju saadeti üks inimene, uusi COVID-19 haigusjuhtumeid ei avatud. Uusi surmajuhtumeid ööpäeva jooksul ei lisandunud, kokku on Eestis koroonaviirus nõudnud 63 inimese elu. Tänaseks on haiglates lõpetatud 398 COVID-19 haigusjuhtumit 385 inimesega.

Tänase seisuga on tervenenud 1 976 inimest. Neist 1 501 inimese (76 protsenti) haigusjuhtum on lõpetatud, 475 inimese puhul (24 protsenti) on positiivsest testist möödunud rohkem kui 28 päeva ja inimene ei viibi haiglaravil ehk ootab tervenemise kinnitamist.

Viimase 14 päeva haigestumus 100 tuhande inimese kohta on 8,4.

Eestis on kokku tehtud ligi 135 tuhat esmast testi, nendest 2190 ehk 1,6 protsenti on olnud SARS-CoV-2 viiruse suhtes positiivsed. Koroonatestide täpsemat statistikat saab vaadata terviseameti kodulehelt.

Kuidas peatada koroonaviiruse levik?

•             Kõige efektiivsem meede nakkuse vältimiseks on distantsi hoidmine.

•             Rahvarohketes kohtades ja eriti siseruumides, kus ei ole võimalik teiste inimestega distantsi hoida, on soovitav kanda ka maski.

•             Kinniseid rahvarohkeid kohti tuleks võimalusel vältida.

•             Järgida tuleb kätehügieeni ehk teisisõnu: käsi tuleb pesta tihti.

•             Kätepesuks tuleb kasutada sooja vett ja seepi, avalikes kohtades alkoholipõhist käte desinfitseerimisvahendit.

•             Aevastamisel või köhimisel tuleb oma suu ja nina katta ühekordse salvrätiga. Kasutatud salvrätt tuleb koheselt visata prügikasti ja seejärel käed puhastada. Salvrätikut puudumisel kasuta oma varrukat (küünarvarre osa), mitte paljast kätt.

•             Haigena tuleb püsida kodus, seda ka kergete sümptomitega.

•             Mistahes haigussümptomite puhul tuleb kahtlustada koroonaviirust ja helistada oma perearstile.

COVID-19 on piisknakkushaigus, mida põhjustab aevastamisel ja köhimisel inimeselt inimesele ning saastunud pindade ja pesemata käte kaudu leviv SARS-CoV-2 viirus.

Lisainfot COVID-19 kohta leiab terviseameti veebi- ja Facebooki-lehelt.

Reisimisega seotud teave

Tuginedes koroonaviiruse nakatunute suhtarvule, kehtib alates 17. augustist kahenädalane liikumisvabaduse piirang järgmistest Euroopa riikidest Eestisse saabujatele: Luksemburgist, Hispaaniast, Rumeeniast, Andorrast, Maltalt, Monacost, Belgiast, San Marinost, Hollandist, Bulgaariast, Rootsist, Prantsusmaalt, Islandilt, Tšehhist, Šveitsist, Portugalist, Taanist, Poolast, Horvaatiast, Küproselt, Austriast, Kreekast ja Iirimaalt.

Eestisse saabudes ei kehti liikumisvabaduse piirang tulevast nädalast reisijatele Ühendkuningriigist, Sloveeniast, Saksamaalt, Liechtensteinist, Itaaliast, Slovakkiast, Leedust, Lätist, Norrast, Ungarist, Soomest ja Vatikanist.

Teave riikide ja liikumispiirangute kohta neist riikidest saabujatele asub välisministeeriumi lehel.

Tagasi üles
Back