Loodusmaja perepäev ootab uudistama tundlate, suiste ja tiibade kirjut maailma

Tartu loodusmajas saab uudistada Madagaskari prussakaid.

FOTO: Tartu loodusmaja

Tartu loodusmaja jätkab kevadel pooleli jäänud traditsioonilisi perepäevi, kus õpetatakse nii lastele kui ka täiskasvanutele nippe keskkonnasäästlikumaks eluks ja tutvustavad mitmesugust loodusnähtuste, aastaaegade ja pühadega seotud tegevust. Sel laupäeval 15. augustil on teema «Putukate kirju maailm» – lapsi ootavad putukad nii peidetuna pargis, mikroskoobi all laboris kui ka paberina meisterdustöötoas. Järgmised perepäevad on plaanitud sügisesse, toimudes korra kuus.

Perepäeval uuritakse koos laste ja vanematega, mis teeb putukast putuka – kui palju jalgu, tiibu ja silmi peaks ühel õigel putukal olema ja miks tal neid kõiki vaja on. Arutatakse, mis on roll putukatel meie looduses ja miks nende ärakadumine teeks elu meie planeedil võimatuks. Pargis saab lahendada otsimismängu «Peidus putukad», kus saavad selgeks kõik juba tuttavad, aga ka uued veidrad putukanimed; saalis asub suur putukalabor, kus saab mikroskoobi ja luubiga uurida putukate tillukest sisemaailma, ning meisterdustöökojas saab endale koju kaasa kleepida-värvida ühe triibulise mesilase. Lisaks on tervel hommikupoolikul võimalik loodusmaja loomatoas uudistada ja toita lemmikloomi hiidtigudest vöötoravani, talveaias saab tutvuda troopiliste taimede ja kilpkonnadega. Oodatud on suuremad ja väikesemad lapsed koos vanemate, vanavanemate ja õdede-vendadega.

Tartu loodusmaja kolmas perepäev toimub 15. augustil kell 10–13. Üritusega võib liituda terve hommikupooliku jooksul ning tegevus on hajutatud terve maja ja pargi peale.

Tagasi üles
Back