Üks uus Harjumaa koroonapositiivne nakatus Tartu ööklubis Maasikas
Kokku lisandus ööpäevaga Tartumaale kuus nakatunut.

Koroonatest.

FOTO: Kristjan Teedema

Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 1493 koroonatesti, millest üheksa tulemus osutus positiivseks. Rahvastikuregistri andmete järgi laekus kuus positiivset testi tulemust Tartumaale (neli neist Tartu linna), üks Valgamaale ning kaks Harjumaale. Mõlemad Harjumaa juhtumid on seotud Tartuga.

Harjumaa juhtumitest ühe puhul on nakatunu varasema koroonapositiivse lähikontaktne. Teise puhul on alust oletada, et tema nakatumine on seotud Tartu ööklubiga Maasikas, kus seni pole koroonajuhtumeid fikseeritud.

Tartumaale laekunud koroonapositiivsetest kaks on seotud varasemate nakatunutega, ühel juhul on tegemist kordustestiga ning ülejäänud juhtudel nakatumise allikat veel selgitatakse.

Epidemioloogiliste uuringute käigus on terviseamet tuvastanud, et ööklubi Vabank koldega on nüüdseks seotud 37, ööklubi Naiiviga 19 ja ööklubi Shootersiga 18 nakkusjuhtu.

11. augusti hommikuse seisuga vajab Eestis koroonaviiruse tõttu haiglaravi üheksa inimest, juhitaval hingamisel on üks patsient. Uusi surmajuhtumeid ööpäeva jooksul ei lisandunud. Kokku on koroonaviirus alates kevadest Eestis nõudnud 63 inimese elu. Haiglates on lõpetatud 396 Covid-19 haigusjuhtumit 383 inimesega.

Tartus on homsest koroonatestide telgil uus asukoht. See kolitakse lauluväljaku kõrvale, aadressile Laulupeo pst 25.

Tagasi üles
Back