K, 22.03.2023

G4S töötajad avastasid turvakaamerate abil purjuspäi veeparki läinud noored

Tartu Postimees
G4S töötajad avastasid turvakaamerate abil purjuspäi veeparki läinud noored
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Pildil Anne kanalis asuv 02 Veepark.
Pildil Anne kanalis asuv 02 Veepark. Foto: Kristjan Teedema / Tartu Postimees

Laupäeva varahommikul seadsid kolm alkoholi tarvitanud noort, kellest üks oli alaealine, end ohtu kui läksid Tartus Anne kanalisse ujuma ja veepargi atraktsioonidele turnima. Kuna veepark on turvaettevõtte G4S valve all, siis märgati noorte tegevust turvakaameratest ning juhtunule reageerisis G4S patrull ja politsei.

8. augustil kella poole kuue paiku hommikul sai turvaettevõtte G4S juhtimiskeskus Anne kanalis asuvast O2 veepargist häireteate ja turvakaameratest nähti vees kolme noort.

Viie minutiga sündmuskohale jõudnud G4S patrulli turvatöötaja leidis rannast riided ja jalanõud. Lisaks oli seal liitrine klaaspudel, mille sees 68-kraadine viin. Pool alkoholist oli juba ära joodud. Noored ise ujusid vees ja ronisid veepargi atraktsioonidel.

Kuna alkoholi tarvitanuna on ohtlik vette minna ja veepargis on keelatud peale lahtiolekuaega viibida, kutsus turvatöötaja appi politsei, kes saabus mõne minutiga. Koostöös kutsuti kaks noormeest ja neiu veest välja. Üks vees olnud noormeestest, kes hiljem osutus alaealiseks, üritas end esmalt varjata, kuid see ei õnnestunud. Turvatöötaja kutsus ka tema kaldale.

Politsei tuvastas, et varahommikused suplejad olid kõik alkoholi tarvitanud, misjärel selgitati neile, et purjuspäi vette minek on väga ohtlik. Turvatöötaja sõnul noored tuikusid ja nende jutt oli segane.

Politsei fikseeris sündmuse, võttis alkoholi tarvitanud alaealise esmalt enda hoole alla ning andis üle vanemale. Täisealistel lubati peale selgitustööd lahkuda.

O2 veepark tuletab samuti kõikidele külastajatele meelde, et ohutus on kõige tähtsam – veeatraktsioonidele tuleb minna päästevestis ja kaine peaga.

Märksõnad
Tagasi üles