Rally Estonia alustab koostööd maksu- ja tolliametiga

Rally Estonia teeb koostööd maksu- ja tolliametiga, et kõik maksuküsimused laheneksid kiiresti, täpselt ja põhjalikult.

FOTO: Jaanus Ree

Septembri alguses toimuv Rally Estonia teeb koostööd maksu- ja tolliametiga, et Eesti esimese WRC ralli kõik maksuküsimused oleksid lahendatud kiiresti, täpselt ja põhjalikult.

Rally Estonia direktori Urmo Aava sõnul on nii lühikese ajaga niivõrd mastaapse rahvusvahelise suurvõistluse korraldamine mitmes mõttes tõsine ülesanne, mistõttu on väga oluline, et meeskonda kuuluksid tippspetsialistid ja riigiga koostöö oleks tagatud parimal võimalikul moel. 

«Nii nagu ralli on täpne ja tehniline spordiala, nii soovime ka ralli korraldamisel, et selle finantsküsimused oleksid väga korrektsed,» ütles Aava. «Juba viis aastat on Rally Estoniat õigus-  ja maksuküsimustes väga professionaalselt nõustanud advokaadibüroo RASK advokaat ja maksuekspert Villy Lopman, kellele lisaks peame oluliseks teha ka koostööd maksu- ja tolliametiga. Kuna ralli on nüüdseks olulisel määral kasvanud, aitab operatiivne suhtlus maksuametiga veelgi rohkem kindlustada, et Eesti autospordi ja riigi kui meie partneri huvid oleksid parimal moel kaitstud.»   

Maksu- ja tolliameti maksude osakonna juhataja Evelyn Liivamägi ütles, et maksu- ja tolliamet hindab väga maksumaksjate tahet oma kohustusi korrektselt täita ning nende õigeagne nõustamine on üks asutuse ülesandeid.

Rally Estonia korraldusmeeskond peab riigiga koostööd väga tähtsaks, kuivõrd Eestis esmakordne WRC ralli toimub maailmas koroonakriisi tingimustes ja korraldusreeglid on seetõttu tavalisest palju rangemad, et tagada kõikide osaliste ja pealtvaatajate ohutus.

Kultuuriministeerium on juba kokku kutsunud Rally Estonia koroonaviiruse riskide miinimumini viimiseks erikomisjoni, kuhu kuuluvad päästeameti, politsei- ja piirivalveameti, kaitseväe, maanteeameti, riigimetsa majandamise keskuse, terviseameti ja siseministeeriumi infotehnoloogia- ja arenduskeskuse esindajad.

Rally Estonia on esimest korda Eestis toimuv FIA autoralli maailmameistrivõistluste etapp, mis sõidetakse 4.–6. septembril Tartu, Otepää, Elva, Kanepi ja Kambja teedel.

Tagasi üles
Back