Tartus avatakse täna armastusfilmide festival

Sellist rahvamassi nagu eelmistel aastatel tänavu Tartuffile koguneda ei saa ning tavapärase 1200 tooli asemel tuleb vabaõhukinoks muutuvale raeplatsile vaid 500 tooli.

FOTO: LAILA KAASIK/TARTU POSTIMEES /

Täna õhtul avatakse Tartus PÖFFi armastusfilmide festival Tartuff, millest saab esimest korda osa ka virtuaalselt. Kell 22 Raekoja platsil algaval tseremoonial annavad kontserdi Maarja Nuut ja Hendrik Kaljujärv. Festivali avafilm on Brasiilia režissööri Karim Aïnouzi auhinnatud melodraama «Nähtamatu elu».

Koroonaviiruse tõttu tuleb tavapärase 1200 tooli asemel vabaõhukinoks muutuvale raeplatsile vaid 500 tooli, mis paigutamisel arvestatakse 2+2 reeglit. Athena keskusse dokumentaal- ja lastefilmide seanssidele lubatakse kuni 120 inimest, seansside vahel desinfitseeritakse pindu ja tasuta on saadaval kaitsemaskid.

Korraldajad paluvad vaatajatel hoida distantsi ja istekohtade täitumisel vaadata filme Tartuffi virtuaalses kinosaalis, mis avab uksed veebiplatvormil Elisa Stage. Filmid on kättesaadavad üle terve Eesti.

Kokku on 15. augustini kestva festivali kavas 17 linateost, mis käsitlevad armastuse kõikvõimalikke variatsioone. Festivali alateema on tänavu kunst ning näha saab filme Banksyst, Marcel Duchampist, Alberto Giacomettist ja teistest kunstnikest. Mahukast kõrvalprogrammist leiab ligemale 30 üritust.

Kõik Tartus toimuvad seansid ja enamik üritusi on vaatajatele tasuta. Virtuaalse festivali piletid maksavad neli ja kaheksa eurot. Filmi saab hakata vaatama kohe pärast selle Tartu seansi lõppu ja pilet kehtib kuni festivali lõpuni.

Tartuff on Baltimaade suurim vabaõhufilmifestival, mis leiab aset juba 15. korda. Seda korraldab Pimedate Ööde filmifestival koostöös Tartu linna, Tartu filmifondi ja Tartu loomemajanduskeskusega.

Tartuffi filmi- ja ürituste kava leiab siit.

Tagasi üles
Back