Ööpäevaga lisandus viis positiivset testitulemust, neist kolm Tartule

Testi võtmise vahend.

FOTO: Kristjan Teedema

Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis haigust Covid-19 põhjustava Sars-CoV-2 viiruse 382 esmast proovi, millest viie tulemus osutus positiivseks. Rahvastikuregistri andmete järgi laekus kolm positiivset testi tulemust Tartu linna.

Ööpäeva jooksul tuvastatud Tartu juhtum on seotud ööklubiga Shooters, ühel juhul nakatus viirusesega haige lähikontaktne ning ühel juhul nakatumise allikat selgitatakse. Üks Tartu positiivse testitulemuse saanu on Tartu ülikooli kliinikumi töötaja.

Harjumaale lisandus kaks uut positiivset testitulemust. Mõlemad nakatunud on rahvastikuregistri andmetel tallinlased.

Epidemioloogiliste uuringute käigus on terviseamet tuvastanud, et ööklubi Vabank koldega on hetkel seotud 35, ööklubi Naiiviga 17 ja ööklubi Shootersiga 13 nakkusjuhtu.

9. augusti hommikuse seisuga vajab Eestis koroonaviiruse tõttu haiglaravi kaheksa inimest, juhitaval hingamisel on üks patsient. Uusi surmajuhtumeid ööpäeva jooksul ei lisandunud. Kokku on Eestis koroonaviirus nõudnud 63 inimese elu. Tänaseks on haiglates lõpetatud 396 Covid-19 haigusjuhtumit 383 inimesega.

Tänase seisuga on tervenenud 1961 inimest. Neist 1486 inimese (75,8%) haigusjuhtum on lõpetatud, 475 inimese puhul (24,2%) on positiivsest testist möödunud rohkem kui 28 päeva ja inimene ei viibi haiglaravil ehk ootab tervenemise kinnitamist.

Tagasi üles
Back