E, 30.01.2023

ERM avab maailma suurima Muhu sukkade näituse

Tartu Postimees
ERM avab maailma suurima Muhu sukkade näituse
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
ERM avab näituse Muhu sukkadest.
ERM avab näituse Muhu sukkadest. Foto: Arp Karm

Eesti Rahva Muuseum (ERK) avab laupäeval Muhu sukkade näituse «Meie argipäeva vidussepidamise aeg». 

Näitusel saab näha ligikaudu 150 sukka. Pooled neist on kootud tänapäeval vanade tavade järgi, kuid uute kõrval saab näha ka kõiki Eesti muuseumites leiduvaid vanu Muhu kirisukki.

Sukkade autorid on Facebooki grupi Kudujate Koopiaklubi liikmed, 61 naist, kes andsid kahe aasta eest lubaduse kududa jaanipäevaks ehtsad Muhu sukad. «Kui vanasti tulid Muhus naised ühte perre kokku ja veetsid hämarat aega koos kududes ning juttu puhudes, siis nüüd võtsime vardad kätte Muhus, Viljandis, Brüsselis ja mujal. Kuigi erinevates paikades, kudusime siiski koos ja ajasime ka juttu, seda e-teel. Me nautisime igat hetke neist sadadest kudumistundidest,» rääkis üks näituse kuraator Anu Pink.

«ERM-i osalussaalis on mitmed võimsad grupid end juba tutvustanud: kogujad, suusatajad, õpilased ja teised. Nüüd on see ruum ägedate naiste päralt, kes hoiavad Eestis ja mitmel pool maailmas moodsal viisil alles meisterlikku oskust, Muhu värvikirevust ja ilu,» sõnas ERM-i näituste juht Kristjan Raba ja märkis, et näitus sobib hästi tänavusse digikultuuri teema-aastasse.

Sukki näeb osalussaalis laupäevast kuni 31. jaanuarini 2021.

Märksõnad
Tagasi üles