Karu hingas noorele perele kuklasse (5)

Eili Arula
, ajakirjanik
Copy
Margus Tarto näitas eile Amme jõe ääres kohta, kus ta esmaspäeval karuga tõtt vaatas. Metsaott oli Tartost sama kaugel kui Tartu Postimehe reporter Eili Arula (vasakul).
Margus Tarto näitas eile Amme jõe ääres kohta, kus ta esmaspäeval karuga tõtt vaatas. Metsaott oli Tartost sama kaugel kui Tartu Postimehe reporter Eili Arula (vasakul). Foto: Kristjan Teedema

Margus Tarto läks esmaspäeva õhtul koos oma kaasa Kadri Allase ning kahe ja poole aastase pojaga Kaiavere järve lähistele Amme jõe äärde kalavetele. Tavapärane kalalkäik võttis aga üsna ootamatu pöörde – selle lõpetas kohtumine karuga.

«Ma kuulsin kaugelt, et keegi kõnnib. Arvasin, et ilmselt mõni kalamees tuleb kummikuid järele lohistades võsast välja,» rääkis Tarto. Laisad sammud tulid järjest lähemale ja Tarto tegi veel süles istuvale pojale nalja, öeldes, et vaata äkki tuleb võsast mõmmi.

Need sõnad öeldud, pistis kõrge heina seest pea välja mesikäpp isiklikult. «Noh, pea oli tal suur,» näitas Tarto, ajades käed teineteisest umbes 40 sentimeetri kaugusele. «Turja kõrgus oli vast mulle vööni.»

Kommentaarid (5)
Copy
Tagasi üles