Tartu sihib süsinikneutraalsust vesiniktehnoloogia kasutuselevõtuga

Tartu Postimees
Copy
Tartu kesklinn.
Tartu kesklinn. Foto: Kristjan Teedema

​Tartu linnavalitsus uurib vesinikutehnoloogiate kiiremaks ja laialdasemaks kasutuselevõtuks võimalusi liituda Euroopa Komisjoni algatatud uue initsiatiiviga European Clean Hydrogen Alli​ance.

Ühenduse eesmärk on vesinikutehnoloogiate laialdane kasutuselevõtt aastaks 2030, ühendades taastuvenergia ja vähese süsinikusisaldusega vesiniku tootmise, nõudluse tööstuses, liikuvuses ja muudes sektorites ning vesiniku edastamise ja jaotamise, teatas linnavalitsuse pressiesindaja. Koos alliansiga soovib Euroopa Liit saavutada selles valdkonnas juhtpositsiooni maailmas, et toetada eesmärki saavutada süsinikuneutraalsus 2050. aastaks.

«Ühe perspektiivikama lahendusena süsinikuneutraalsuse saavutamisel nähakse vesinikutehnoloogiaid, seetõttu on ka Tartu linna uues energia- ja kliimakavas pööratud tähelepanu vesinikutehnoloogiate kasutamisele,» sõnas abilinnapea Raimond Tamm.

Madala süsinikusisaldusega tehnoloogiad väga suur roll kliimamuutuste ennetamisel ja kasvuhoonegaaside tekke vähendamisel. Selleks, et olla kursis vesinikutehnoloogiate valdkonna arenguga, ühines Tartu linn vaatlejate võrgustikuga rahvusvahelise vesinikutehnoloogia initsiatiivi FCH 2 JU poolt ellu kutsutud vesinikuregioonide projektis.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles