Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Tartuff toimub koroonast hoolimata, abiks virtuaalsed seansid

Möödunud aastal tuli Tartuffi avamisele koos filmihuvilistega ka vihm. Pikaajalise prognoosi järgi peaks seekordne festivali esimene õhtu mööduma kuivalt. FOTO: Kristjan Teedema

Tartus algab esmaspäeva hilisõhtul Brasiilia melodraamaga «Nähtamatu elu» PÖFFi armastusfilmide festival Tartuff, mille filme saab festivali ajaloos esimest korda vaadata ka virtuaalselt, veebiplatvormi Elisa Stage vahendusel. Täna algas virtuaalseansside piletite eelmüük.

«Tartuff on loonud virtuaalse kinosaali selleks, et pakkuda huvilistele võimalust saada Tartuffi filmiprogrammist osa ka kodus, ilma Raekoja platsile või Athena keskusesse tulemata, et vähendada koroonaleviku ohtu,» ütles festivali juht Kristiina Reidolv. «Ühtlasi on see hea võimalus näha meie filme ka neil, kes on Tartuffist kuulnud, aga pole kunagi saanud sellele tulla.»

Virtuaalselt jõuab kogu Eestis vaatajate ette festivali paremik, sealhulgas Brasiilia rohkelt auhinnatud troopiline melodraama «Nähtamatu elu» (rež Karim Aïnouz), Briti komöödia «Skeemitajad» (rež Dave McLean) ja Itaalia draamakomöödia «Õnnejumalanna» (rež Ferzan Özpetek) ning mõned dokumentaalfilmid.

Kõikidel mängufilmidel on eestikeelsed subtiitrid. Osa filme täiendavad autorite intervjuud, mis on salvestatud spetsiaalselt Tartuffi jaoks.

Raeplatsil ja Athenas linastuvad filmid on neis paigus vaatajaile tasuta, nagu see on olnud eelmisel 14 festivalil. Virtuaalseansi üksikpilet maksab neli eurot, mitmekesi vaatamise pilet kaheksa eurot. Piletite kogus on piiratud. Filmi saab elektroonika vahendusel hakata vaatama kohe pärast selle linateose Tartu raeplatsil näitamist ja pilet kehtib 16. augusti hilisõhtuni.

10.–15. augustini toimuv Tartuff on Baltimaade suurim vabaõhufilmifestival, mida korraldab Pimedate Ööde filmifestival koostöös Tartu linna, Tartu filmifondi ja Tartu loomemajanduskeskusega.

Tagasi üles
Back