Tartu kutsehariduskeskuse sisseastujate arv hüppas veerandi võrra

Kutsevõistlused Tartu kutsehariduskeskuses.

FOTO: Margus Ansu

Tartu kutsehariduskeskuse suvine vastuvõtt lõppes 2. augustil. Sisseastumisavalduse esitas üle 2400 inimese, mis on koguni 25 protsenti enam kui mullu.

Sisseastujate arv suurenes kõigil haridustasemetel, kuid eriti noorte põhikooli lõpetajate varal, keda tänavu oli 28 protsenti mullusest enam. Avalduste arvu järgi osutus kõige populaarsemaks kutsekeskharidusõppe mootorsõidukitehniku eriala, kuhu laekus 2,4 avaldust õppekoha kohta. Ka IT-valdkond, kokandus ning ehitusviimistlus olid noorte põhikooli lõpetajate seas populaarsed.

Keskhariduse baasil erialadest on suurim konkurss juuksuri erialale. Avaldusi on enim laekunud ka ärikorralduse spetsialisti, sekretäri, IT-süsteemide nooremspetsialisti, tarkvaraarendaja, logistiku ja e-kaubanduse spetsialisti erialal õppimiseks.

Kutsehariduskeskuse direktori asetäitja õppealal Liivi Raudsepp sõnas, et huvi kutseõppe vastu on viimastel aastatel kasvanud ning soovijate arvu kasv on ootuspärane ka praeguse majandusolukorra tõttu, kus otse keskkoolipingist tulnud noortele ei ole tööturul enam nii palju võimalusi.

«Kahtlemata valmistab laekunud avalduste hulk heameelt ning eriti suur rõõm on tõdeda, et tööandjate poolt oodatud tehnika ja IT-valdkonna erialadele on rohkem soovijaid. Nii töö kui õppimine on muutunud järjest keerukamaks, seetõttu on kutseõpingud tark valik, kuid kindlasti mitte lihtne valik,» ütles ta.  «Samas peame juba ette tõdema, et suurte konkursside tõttu kõik huvilised tänavu meile õppima ei pääse. Kuigi me sooviksime pakkuda väljaõpet üha rohkematele huvilistele, on praegu piiriks nii õppekohtade arv kui ka töökodade mahutavus,» lisas Raudsepp.

Kõigi soovijatega toimub vestlus ning üksikutel erialadel ka testid selle nädala jooksul. Kandidaatide pingeread avaldatakse reede õhtul ning siis saavad kõik positiivse otsuse saanud oma õppekoha pakkumise kinnitada. Õppeasutus soovitab seda teha e-vastuvõtu keskkonnas esimesel võimalusel.

Erandina jätkub avalduste vastuvõtt veel töökohapõhise õppe erialadel ning üksikutel sessioonõppe vormis toimuvatel erialadel, kus õppetöö algus on planeeritud oktoobrisse. Lähemat infot saab kooli kodulehelt.

Tagasi üles
Back