Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Eesti meistrivõistlused ujumises lükkusid veeproovi tõttu edasi

Tartu Aura veekeskuse basseiniveele teostati regulaarne kontroll, mille tulemuste ootamine lükkas edasi ujumise meistrivõistluste alguse. FOTO: Sille Annuk

​Täna algasid Tartu Aura veekeskuses Eesti meistrivõistlused ujumises. Võistlus pidi algama kell 9.30, aga algus lükkus edasi, sest terviseameti esmane veeproov ei vastanud nõuetele ning korraldajad ootasid 31. juulil võetud teise proovi tulemust.

Veest ei otsitud koroonaviirust, vaid Aura veekeskuse basseiniveele tehti regulaarne kontroll. Terviseameti meedianõunik Eike Kingsepp ütles, et 29. juulil võetud veeproov ei vastanud pH-taseme normile, mistõttu võeti kahe päeva pärast uus proov. Selle tulemused saabusid alles täna hommikul, mistõttu lükkus meistrivõistluste algus edasi, võistlus sai alata kell 12.45. Vee pH-tase vastas normile.

3.–6. augustini toimuvad Aura veekeskuses 101. Eesti meistrivõistlused, mis on sel aastal korraldatud eriprogramm alusel. Viiruse leviku tõkestamiseks pole üritusele lubatud pealtvaatajaid. Samuti on sel aastal vähem võistlejaid ning ära on jäetud teateujumine.

Ujumisliidu kommunikatsioonispetsialisti Liina Lauli sõnul on kõik võistlejad terved. Ehkki neile pole tehtud koroonatesti, on võistlejad allkirjaga kinnitanud, et nad pole kokku puutunud haigusnähtudega inimestega.

Tagasi üles
Back