Linnapea palus reedese kontserdi lava ümber teha, ent soovitus jäi hiljaks

Nublu ja 2 Quick Starti kontsert tõi möödunud reedel Tartu lauluväljakule kokku palju rahvast.

FOTO: Sille Annuk

Läinud reede õhtul toimus Tartu laululaval 2 Quick Starti ja nublu kontsert. Et Tartus on viimastel nädalatel koroonaviirus taas levima hakanud, pöördus linnapea Urmas Klaas ennetavalt kontserdi korraldaja poole palvega, et hoolitsetaks selle eest, et inimesed poleks lava ees tihedalt koos.

Klaasi sõnul ei olnud linnal võimu kõnealune üritus ära jätta, kuid linna enda poolt pühapäevaks kavandatud Curly Stringsi kontsert tühistati. «Sellega püüdsime saata sõnumi ka teistele ürituste korraldajatele,» sõnas Klaas. «Valitsuse otsuse järgi on hajutamine ürituse korraldajale kohustuslik, kuid osalejale on see soovituslik. Minu hinnangul peab sõnum olema konkreetsem,» arutles ta. 

Linnapea helistas enda sõnul enne reedest nublu ja 2 Quick Starti kontserti ürituse peakorraldajale Kristjan Palmetsale, et panna viimasele südamele, et kindlasti järgitaks kõiki kohustuslikke ja soovituslikke ohutusnõudeid. «Kõige suurem autoriteet kontserdil on ikkagi artist ise ja palusime, et nad ütleks publikule, et ei tuldaks lava ette kokku näppu viskama,» jätkas Klaas.

Reedel kontserdil käinud Tartu Postimehe tegevtoimetaja Kristel Kaljuvee sõnul läks kohapeal siiski teisiti. Kuna Kaljuvee ei jõudnud kontserdipaika päris sündmuse alguseks, ei söandanud ta kindlalt väita, kas 2 Quick Start soovitas rahval lava ette mitte koguneda. Ruumi olevat seal vähemalt esialgu olnud võrdlemisi lahedalt. 

Nublu tema kinnitusel eeltoodud soovitust edasi ei andnud ning räppari etteaste alguses valgus lava ette ka rohkem rahvast.

Kaljuveed hämmastas lava paigutus. Selle asemel, et ligi 1,5-tuhande pealine publik väljaku pinkidele hõredamalt laiali hajutada, olid kuulajad suunatud hoopis kitsamalt laulukaare alla.

Küsimusi tekitas seegi, et maske kandsid küll pileteid kontrollivad turvatöötajad, aga mitte meenete ja jookide müüjad, kes õhtu jooksul suhtlesid väga lähedalt sadade inimestega.

Kontserdi korraldaja Kristjan Palmets kinnitas, et tema ütles artistidele linnapea sõnumi edasi, samuti anti kõikidele töötajatele maskid ja muud kaitsevahendid.

Lava paigutus olevat olnud paigas juba mõnda aega enne seda, kui Tartusse tekkis uus koroonakolle. «Mõte lava pinkide poole ringi keerata jõudis meieni kaks tundi enne väravate avamist ning sel hetkel ei olnud see enam paraku tehniliselt teostatav,» ütles Palmets. «Järgisime kontserti korraldades kõiki valitsuse sätestatud piiranguid. Ei saa inimesi väevõimuga laiali ajada, eks see on igaühe moraalne kohustus reegleid järgida,» lisas ta.

Eestis kehtivad koroonapiirangud:

1)      Covid-19 haigel on keelatud alates haiguse diagnoosimisest kuni tervenemiseni elukohast või püsivast viibimiskohast lahkuda, välja arvatud tervishoiutöötaja või politseiametniku korraldusel või isiku elu või tervist ohustava hädajuhtumi korral. Elukohaks või püsivaks viibimiskohaks loetakse ka varjupaiga- ja turvakoduteenuse osutamise kohta.

2)      Haigega koos elav või püsivalt samas elukohas viibiv lähikontaktne tohib väljaspool elukohta liikuda piiratud ulatuses üksnes juhul, kui tal pole haigustunnuseid (või on tervishoiutöötaja või avalikku ülesannet täitev isik ja jälgib oma tervist tähelepanelikult ning jälgib kõiki meetmeid viiruse leviku tõkestamisel).

3)      Avalikel koosolekutel, avalikel üritustel ja spordivõistlustel tagab korraldaja siseruumides kuni 50% täitumuse, kuid mitte rohkem kui 1500 inimest ning välistingimustes osalejate arvu kuni 2000 inimest.

4)      Hajutamise nõue: 2 + 2 reegli järgimine on soovituslik.

5)      Info riikide kohta, kust saabujate suhtes rakendatakse liikumispiirangut ning kelle kodanikel ja elanikel tuleb läbida testimine, on kättesaadav välisministeeriumi kodulehel.

Tagasi üles
Back