Tartusse lisandus viis uut koroonapositiivset, neist kõik on seotud Vabanki puhanguga

Koroonatest. FOTO: Kristjan Teedema

Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 345 haigust Covid-19 põhjustava Sars-CoV-2 viiruse esmast testi, lisandus seitse positiivset tulemust. Rahvastikuregistri andmete järgi laekus viis positiivset tulemust Tartu linna ja kaks Harjumaale (üks Tallinna). Kõik tänased positiivsed juhtumid on seotud ööklubi Vabank puhanguga.

Üks Harjumaa nakatunu osales Narva vaba lava e-spordivõistlusel ja ööbis ühes toas 18. juulil Vabankis käinud isikuga, teise juhtumi puhul on tegemist Vabanki külastanute kontaktsega. Tartu viis uut positiivset juhtumit on samuti kõik Vabankis pidutsenute kontaktsed.

Vabanki puhangus seni haigestunud üle Eesti 28 inimest, neist 17 Tartu linnas.

2. augusti hommikuse seisuga vajab Eestis koroonaviiruse tõttu haiglaravi viis inimest, juhitaval hingamisel ei ole ühtegi patsienti. Uusi surmajuhtumeid ööpäeva jooksul ei lisandunud. Kokku on Eestis koroonaviirus nõudnud 63 inimese elu.

Tänaseks on haiglates lõpetatud 393 Covid-19 haigusjuhtumit 380 inimesega. Tänase seisuga on tervenenud 1934 inimest. Neist 1467 inimese haigusjuhtum on lõpetatud (75,9%), 467 inimese puhul (24,1%) on positiivsest testist möödas rohkem kui 28 päeva ja inimene ei viibi haiglaravil, st ootab tervenemise kinnitust.

Eestis on tehtud enam kui 120 000 esmast testi, nendest 2079 ehk 1,7 protsenti on olnud Sars-CoV-2 viiruse suhtes positiivsed. Koroonatestide täpsemat statistikat saab vaadata www.terviseamet.ee/koroonakaart.

Tagasi üles
Back