K, 25.05.2022

Täna alustab Vanemuise teatri muusikajuhi ja peadirigendina tööd Risto Joost

Lenel Karu
, reporter
Täna alustab Vanemuise teatri muusikajuhi ja peadirigendina tööd Risto Joost
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Pildil Risto Joost (vasakul) XXVII laulu- ja XX tantsupidu „Minu arm“ 2019. aastal.
Pildil Risto Joost (vasakul) XXVII laulu- ja XX tantsupidu „Minu arm“ 2019. aastal. Foto: Mihkel Maripuu / Postimees

Vanemuise teatril lõppes eile tähtajaline leping senise peadirigendi ja muusikajuhi Paul Mägiga. Tänasest alustab tööd Eesti rahvusooperi koosseisuline dirigent Risto Joost, kes valiti 2012. aastal Jorma Panula nimelise dirigentide konkursil ning 2015. aastal Nikolai Malko nime kandval Kopenhaageni rahvusvahelise konkursil laureaadiks.

«Mul on äärmiselt hea meel alustada uuest hooajast tööd Vanemuise teatri muusikajuhi ja peadirigendina,» ütles Joost. 

«Paul Mägi juhtimisel on Vanemuise muusikateater jõudnud uuele tasemele, see on olnud suur südamega tehtud töö, mille eest oleme tänulikud. Loodud on tugev alus edasi liikumiseks ja võimaluste leidmiseks, et tuua žanri juurde uut publikut, tagada Vanemuise muusikateatri omanäolisus ja eristumine ning pakkuda nii tegijatele kui publikule kvaliteetseid lavastusi. Olen veendunud, et Risto Joosti käe all suudab teater teha veel uue arenguhüppe,» sõnas Vanemuise teatri juht Kristiina Alliksaar.

Risto Joost oli aastatel 2013–2019 Tallinna kammerorkestri peadirigent ja aastatel 2016–2019 Tallinna filharmoonia kunstiline juht. Joost on juhatanud mitmeid rahvusvaheliselt tunnustatud orkestreid ning kõrgelt hinnatud koore. Eesti rahvusringhäälingu muusikatoimetajad valisid Joosti 2018. aasta muusikuks. Aastatel 2007 ja 2016 pälvis Joost Eesti muusikanõukogu helikunsti sihtkapitali aastapreemia ning 2011. aastal riigi noore kultuuritegelase preemia.

Märksõnad
Tagasi üles