Haiguskolle ei too veel lisapiiranguid

Kelly Olesk
, ajakirjanik
Copy
Eile hommikul Tartu ülikooli kliinikumi ühendlaboris tehtud neli testi osutusid negatiivseks. Kuid rahuloluks pole põhjust, sest Tartus koroonahaigete hulk kasvab.
Eile hommikul Tartu ülikooli kliinikumi ühendlaboris tehtud neli testi osutusid negatiivseks. Kuid rahuloluks pole põhjust, sest Tartus koroonahaigete hulk kasvab. Foto: Kristjan Teedema

Eile hommikul analüüsiti Tartu ülikooli kliinikumi ühendlaboris nelja koroonaviiruse proovi, kõik tulemused olid negatiivsed. Kui viimased kaks kuud on kõik võetud proovid olnud negatiivsed, siis viimastel päevadel on ka paar positiivset tulemust olnud, ütles kliinikumi ühendlabori laborispetsialist Eva Reinmaa. Kliinikumi ühendlaboris analüüsitakse vaid haigla patsientide ja kiirabi poolt toodud proove.

Hoolimata negatiivsetest tulemustest on olukord muret tekitav. Terviseameti andmetel oli Tartus eile kaheksa koroonapositiivset inimest, kõik nad said nakkuse tartlaselt, kes käis haigusnähtudega ringi rahvarohketes kohtades. Tema pärast on viimastel päevadel kogu Eestis koroonahaigusse jäänud kokku 11 inimest, kellel on välja selgitatud 53 lähikontaktset.

Haiguskolle suureneb

Tagasi üles