Arstid uurivad mehi pealaest jalatallani, ja ilma järjekorrata

Aime Jõgi
, ajakirjanik
Copy
Androloog Margus Punab kinnitab, et meestekliiniku uks on augustis paljudel päevadel ka tänavalt sisse astujaile lahti.
Androloog Margus Punab kinnitab, et meestekliiniku uks on augustis paljudel päevadel ka tänavalt sisse astujaile lahti. Foto: Laila Kaasik

Meeste keskmine eluiga on naiste omast kaheksa aastat lühem ehk 73,8 aastat. Ilmselgelt peavad kuskil olema puudujäägid ning ressursse on edaspidi tark kulutada nii, et need puudujäägid väheneksid.

«Mehi tuleb senisest uurida palju rohkem. On hea, et ka ühiskond hakkab sellest lõpuks aru saama,» juhatas Tartu ülikooli kliinikumi meestekliiniku juht Margus Punab sisse hea uudise. Nimelt pakub meestekliinik haigekassa rahastusel võimalust tasuta ja saatekirjanõudeta terviseuuringut 40–49-aastastele meestele, kel on tervisekindlustus ja kes viimase aasta jooksul põhjalikke terviseuuringuid läbi teinud ei ole.

Mees ei kipu arstile

Haigekassa tervisekulutuste analüüs on näidanud, et kuni 50. eluaastani on meeste tervisele minevad kulutused üsna väiksed – mõni mees ei ole selleks ajaks oma perearsti juures veel käinudki. Aga vanuses 55–60 on need kulutused mitukümmend protsenti suuremad naiste tervisele minevatest kulutustest.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles