Terviseamet: koroonahaigete hulk Tartus suureneb

Terviseameti kontor Tallinnas.

FOTO: Sander Ilvest/Postimees Grupp/scanpix Baltics

Tänahommikuse seisuga on Tartu linnas kaheksa koroonaviirusega nakatunut, kellel on kokku 53 lähikontaktset. Linnavalitsus ja terviseamet kutsuvad tartlasi vastutustundlikult suhtuma koroonaviirusega seotud ohtudesse ning püsima haigustunnuste ilmnedes kindlasti kodus.

Terviseameti Lõuna regiooni juhi Tiia Luhti sõnul on kõik nakatunud seotud 24. juuli juhtumiga, mis sai alguse haigustunnustega inimese ööklubis käigust. «Kuna lähikontaktsete ring on üsna lai, võime paraku eeldada nakatunute arvu jätkuvat tõusu.»

Tartu linnapea Urmas Klaasi sõnul on Tartu viirusekolde laienemine väga kahetsusväärne. «Ühe inimese vastutustundetu käitumine võib panna ohtu paljude inimeste tervise. Igaühe käitumisest sõltub, kas viirus saab Tartus hoo sisse, mis toob jälle piirangud tagasi, või suudame sellele piiri panna,» lisas linnapea.

Tiia Luht lisas, et uued piirangud kehtestatakse siis, kui Eestis ületab viimase 14 päeva haigestumus 25 haigestunut 100 000 elaniku kohta.

Tartu linnavalitsus ja terviseamet rõhutavad, et haigustunnustega inimene peab jääma koju ja võtma nakkuskahtluse korral ühendust oma perearstiga. Hoolsalt tuleb oma tervist jälgida ka neil inimestel, kellel võis olla kokkupuude koroonaviirust kandva inimesega.

Koroonaviiruse leviku vältimiseks tuleb hoolikalt käsi pesta ja hoida distantsi, seda ka avalikel üritustel. Koroonaviirus levib nakatunud inimeselt tervele eelkõige lähikontakti teel ehk olukorras, kus inimesed on vähemalt 15 minuti vältel teineteisele lähemal kui kaks meetrit.

Kauplustes ja muudes avalikes asutustes, samuti avalikel üritustel peab olema tagatud võimalus kasutada desovahendeid.

Tagasi üles