Delta jõeterrassi esimest kontserti kuulas sadakond muusikahuvilist

Raimu Hanson
, ajakirjanik
Copy
Laulab ja mängib Jaan Sööt.
Laulab ja mängib Jaan Sööt. Foto: Raimu Hanson

Emajõe voogudeni küündivale treppterrassile Delta keskuse ees kogunes sooja, aga kergelt vihmase teisipäeva õhtul sadakond muusikahuvilist kuulama Jaan Sööti ja tema kitarri. Lisaks neile sai poolsada inimest kontserdist osa Delta kohviku ees laudade taga.

Peaaegu poolteise tunni jooksul esitas kunagine tartlane ja praegune Noarootsi elanik Jaan Sööt paarkümmend laulu. Viimaseks jäi lisaloona esitatud Arne Oidi ja Heldur Karmo «Unustuse jõel» ja just siis hakkas taevas taas tilkuma.

«Ka unustuse jõel on kallas kahel pool, ka unustuse jõel võib seisatuda vool, ka unustuse jõel aeg kord silla loob ja sind mu juurde jälle toob,» kõlab laulu refrään.

Suurem osa publikust kuulas kontserti treppterrassil.
Suurem osa publikust kuulas kontserti treppterrassil. Foto: Raimu Hanson

Kontserdi ajal sõitis Emajõel üles- ja allavoolu ühtekokku viis-kuus mootorpaati (neist kahe juhid jätsid terrassi juures tuurid maha võtmata), paar süsta ja tosin aerulauda. Mõnigi huviline jäi pikemaks või lühemaks ajaks romantilisi laule kuulama teisele kaldale ja Vabadussillale.

Delta kohviku kontserdisarja järgmised esinejad on Marten Kuningas ja Robert Linna. Nad on kuulajate ees 7. augustil. Samal terrassil saab aga 5. augustil alguse Tiigi seltsimaja korraldatud Emajõe suvekontsertide sari, mille esimene esineja on kahemehebänd Puuluup.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles