Maestro Paul Mägi üllatas lahkumisel kuulajaid džässiga

, teatrisõber
Copy
Paul Mägi juhatatud Vanemuise sümfooniaorkestri kümnendal suvekontserdil kõlas muu hulgas džässilugu, mille esitusel soleeris saksofonist Lembit Saarsalu.
Paul Mägi juhatatud Vanemuise sümfooniaorkestri kümnendal suvekontserdil kõlas muu hulgas džässilugu, mille esitusel soleeris saksofonist Lembit Saarsalu. Foto: Laila Kaasik

Keegi armas tuttav, kes oli mind märganud Kassitoome orus Paul Mägi dirigeeritud kontserdil, küsis: «Kuidas meeldis?» Meeldis, natukene ikka, aga eelmise üheksaga võrreldes oli see vist üks kesisemaid. Retrospektiivseks nimetatud kava iseenesest oli sobilikult koostatud ning järgis ühtlasi head tava tutvustada mõnda tuntud helilooja pala, mis enamikule kuulajatest tundmata.

Pjotr Tšaikovski polonees tuletas meelde Dmitri Bertmani suurepärase «Jevgeni Onegini» lavastuse (Vanemuises esietendus 2013 – toim) ning juba lapsepõlvest teada-tuntud Lenski aaria. Meeldis ka Aram Hatšaturjani valss «Maskeraadist», millele konferansjee Hannes Kaljujärve lisatud meenutus ajaloolise esiettekande kohta aastal 1941 sobis igati ka meie kaasaega – tegevus käib maskide taga ja maskide all nüüd ning käis samuti tollal.

Rocco aaria Ludwig van Beethoveni «Fideliost» meenutas selle ooperi lavastust (Vanemuises esietendus 1974 – toim). Bass Priit Volmeri hääleulatus on suurepärane ja väljapeetus esitusel oli väga hea.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles