Rannavalvurid päästsid Emajões uppumisohtu sattunud mehe

Emajõe linnaujula Tartus.

FOTO: SILLE ANNUK/PM/SCANPIX BALTICS

Esmaspäeva õhtupoolikul päästsid G4S rannavalvurid Emajõest 25-aastase mehe, kes ei osanud ujuda ja kaotas vees olles põhja jalge alt. Mees läks koos sõpradega suplema, ent umbes kahe meetri sügavusse jõudnuna sattus ta hätta.

27. juuli õhtul pärast kella viit märkasid G4S rannavalvurid Emajõe linnaujula juures paadiga patrullides ja rannalistel silma peal hoides, et kolm noormeest on vette minemas.

Vetelpäästja sõnul oli esialgu kõik kontrolli all, sest mehed tegid ujumisliigutusi. Neid edasi jälgides oli aga näha, et ujumine ei tule hästi välja. Rannavalvurid hoidsid suplejatel silma peal ja mõni hetk hiljem sattuski üks noormeestest hätta.

25-aastase mehe pea kadus vee alla, tema kõrval olnud sõber viipas abi järele. Rannavalvur hüppas paadist vette ning aitas mehe jõest välja. Vetelpäästja sõnul juhtus kõik väga kiiresti ning hättasattunu pääses ehmatusega. Rannavalvur aitas mehel vee välja köhida, meedikute abi tarvis ei läinud.

Vette läinud mehed ei olnud kohalikud ning nende jaoks läks vesi ootamatult sügavaks. Samuti ei osanud nad jõevooluga arvestada. Rannavalvurid tuletavad meelde, et vette minnes tuleb kriitiliselt hinnata enda ujumisoskust. Samuti tuleb mõista veekogude iseärasusi. Jõgi võib sarnaselt järvesilmaga minna järsult sügavaks, lisaks tuleb arvestada veevooluga.

Tagasi üles