Vanemuise tänav hakkab valmis saama

Tartu Postimees
Copy
Vanemuise tänava rekonstrueerimistööd.
Vanemuise tänava rekonstrueerimistööd. Foto: Kristjan Teedema / Tartu Postimees

Juba kevadel tehnovõrkude ehitusega alanud Vanemuise tänava rekonstrueerimine on täies hoos ning hakkab jõudma lõpusirgele.

2020. aasta sügiseks saab Vanemuise tänavast muuhulgas oluline kergliiklusmarsruut kesklinna ja Vaksali linnaosa vahel. Kuid enne seda ei saa mõnel päeval asfalteerimisteede tõttu sel tänaval liigelda. Praeguse kava kohaselt on Vanemuise tänav kinni homme ja ülehomme kell 8.30-20.30. Ehitaja korraldab selleks ajaks juurdepääsu Vanemuise ülemisse parklasse Kitsa tänava kaudu.

Vastavalt Vanemuise tänava rekonstrueerimisprojektile on tänaval eelistatud jalg- ja jalgrattaliiklus. Tänava mõlemale poolele rajatakse sõiduteega samas tasapinnas olevad jalgrattarajad. Kõnniteedele paigaldatakse sillutiskivikate. Vanemuise teatri esise platsi ja Uueturu tänava lõigu katendiks on ette nähtud klinker- ja  täringukivid. Lõiguti rajatakse ühele poole teeserva parkimistaskud. Tänaval laiendatakse sademeveekanalisatsiooni ja rekonstrueeritakse tänavavalgustus.

Tuntavalt muutuvad Vanemuise tänava liikluskorralduspõhimõtted. Vaksali-Pepleri lõigus säilib kahesuunaline liiklus, lõigu ulatuses on ette nähtud 1 + 1 sõidurada ning mõlemal pool teeservas jalgrattarajad. Pepleri ja Ülikooli tänava vahelises lõigus on alates Pepleri tänavast ette nähtud ühesuunaline liiklus Ülikooli tänava suunas. Kogu Vanemuise tänaval kehtestatakse sõidukiiruseks 30 kilomeetrit tunnis. Pepleri ja Vanemuise tänava ristmikule tuleb valgusfoor.

Tööde teostaja Asfaldigrupp OÜ. Sulgemise ja ajutise liikluskorralduse eest vastutav pädev isik on Martin Kliimant.

Tagasi üles