Politsei otsib jätkuvalt rasketes vägivallakuritegudes kahtlustatavat meest

Tagaotsitav Robert Pohlak võib kanda habet, aga olla ka ilma selleta. Tema eritunnusteks on lõikehaavad kaelala ja põsel.

FOTO: PPA

Politsei palub kaasabi selgitamaks välja 56-aastase Robert Pohlaku asukohta, Pohlakut on alust kahtlustada Jõgevamaal toime pandud väljapressimises ja kehalises väärkohtlemises.

Lõuna prefektuuri kriminaalbüroo juht Rain Vosman meenutas, et tänavu aprillis pandi Jõgevamaal toime vägivallakuritegu, mis seni kogutud tõenditele tuginedes sai alguse, kui kuriteos kahtlustatav mees nõudis noa ähvardusel ühelt mehelt endale tolle vara. Ähvardamist pealt näinud ning juhtunusse sekkunud teisele mehele põhjustas Pohlak noaga vigastusi, mis ei osutunud eluohtlikuks. Ka kahtlustatav ise sai intsidendis viga ning vajas arstiabi, kuid lahkus hiljem meditsiiniasutusest ning asus ennast varjama.

Vosman lisas, et viimastel päevadel on politseile laekunud infot, et tagaotsitav võib nüüdseks olla liikunud Viljandimaale. Kui kellelgi on infot tema täpsemast asukohast või on teda viimastel päevadel kusagil silmanud, palutakse sellest teada anda telefonil 112 või numbril 528 1562.

«Enda varjamiseks võib Pohlak kasutada maskeerimisvõtteid, näiteks kanda päikeseprille, nokkmütsi, parukat või habet. Tema eritunnusteks on suured lõikehaavad kaelal ja põsel,» kirjeldas politseijuht.

Vosman rõhutas, et kuna Pohlakut kahtlustatakse rasketes isikuvastastes kuritegudes, on turvalisem temaga kontakti loomist vältida ning anda tema asukohast otsejoones politseile teada.

Tagasi üles