E, 4.07.2022

Video ⟩ Annelinna jalgpallihall peab valmima järgmise aasta lõpuks

Tartu Postimees
Annelinna jalgpallihall peab valmima järgmise aasta lõpuks
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Vasakul pneumohall, paremal statsionaarne jalgpallihall, mis peaks tulevikus pneumohalli kõrvale kerkima.
Vasakul pneumohall, paremal statsionaarne jalgpallihall, mis peaks tulevikus pneumohalli kõrvale kerkima. Foto: eskiis

Tartusse kerkib aasta ringi kasutatav jalgpalliväljak koos pneumohalliga, seni pole jalgpalluritel sisetingimustes treenimise võimalusi olnud. 

Linnavalitsuse sporditeenistuse juhi Veljo Lambi sõnul on aastaid selle nimel pingutatud, et need võimalused jalgpalluritele luua. «Sobiv ala jalgpallikompleksi väljaarendamiseks on Annelinnas, kus esimeses järgus rajatakse pneumaatilise kupliga kaetav jalgpalliväljak,» ütles Lamp. «Samasse on kavandatud ka statsionaarne jalgpallihall, mille projekteerimine ja ehitamine jääb kompleksi arendamise teise etappi,» selgitas ta. Spordijuht lisas, et jalgpall on Tartus juba aastaid üks enim harrastatavaid alasid: linnas on viis jalgpalliklubi, kus treenib ligi 1900 sportlast.

Esimeses etapis projekteeritakse Annemõisa 1a krundile jalgpalliväljak, parkla, konteinerriietus- ja pesemisruumid ning pneumohall ning nendega seotud eriosad (sademevee- ja drenaažilahendus, elektripaigaldis, piirded ja juurdepääsuteed). Jalgpallikompleksi esimese etapi projekteerimise hanke võitis OÜ Esprii, töö maksumus on 33 240 eurot.

Aasta ringi kasutatav jalgpalliväljak koos pneumohalliga valmib järgmise aasta lõpuks ning seda hakkab haldama Tartu Sport. Halli ehitus läheb hinnanguliselt maksma 2,5 miljonit eurot, millest kultuuriministeeriumilt saadav toetus on 1,5 miljonit eurot.

Märksõnad
Tagasi üles