Spordi lühiuudised

Lenel Karu
Tammeka teenis laupäevasel kohtumisel FC Kuressaarega võidu 4:2 ning kerkis meistriliiga tabelis kuuendale kohale. Pildil Tartu JK Tammeka meeskond. Foto: Kristjan Teedema

Tartu Tammeka teenis tähtsa võidu

Laupäeval mängis Tartu Tammeka võõrsil FC Kuressaarega ja teenis ülekaaluka võidu, 4:2. Avapoolaja esimese värava lõi Sten Reinkort kuuendal minutil ja viis Tammeka juhtima 1:0, aga vaid neli minutit hiljem viigistas mängu seisu Kuressaare poolelt Alfred Tammiksaar. Mõni minut hiljem tegi Tammeka uue katse: 12. minutil lõi teise värava Kuressaare võrku Andre Paju, viies tartlased juhtima 2:1. Neli minutit hiljem viigistas Märten Pajunurme penaltist seisu 2:2.

Kolm on kohtu seadus ja avapoolaja 31. minutil läks Tammeka 3:1 juhtima tänu Andre Paju teisele väravale. Edasi ei suutnud Kuressaare enam piisavalt vastupanu osutada ning kirss tordile oli 67. minutil Tammeka mängija Patrick Genro Veelma värav. Võiduga tõusis Tammeka meistriliiga tabelis kuuendale kohale. TPM

Tartlased tõid teatejooksude meistrivõistlustelt palju võite

Keerulistes ilmaoludes selgitati möödunud laupäeval Pärnus ligi 500 sportlase hulgas välja Eesti meistrid teatejooksudes ning Tartusse tuli mitu meistritiitlit.

Kõige edukam klubi oli võistlustel Tartu ülikooli akadeemiline spordiklubi (TÜASK), mille jooksjad teenisid kuus meistritiitlit. Tippjooksja Rasmus Mägi eestvedamisel saavutati võit meeste 4 x 400 m teatejooksus. Võidumeeskonda kuulusid veel Rivar Tipp, Sten Ütsmüts ja Karl August Kalamees.

Teise esikoha teenis TÜASKi esindus väikses Rootsi teatejooksus, kus konkurentidest olid üle Teet Meerits, Jakob Ristimets, Kristen Petolai ja Karel-Sander Kljuzin. Klubile tuli ka võit naiste 4 x 100 m distantsil, võidukad olid Kadi Kaart, Diana Suumann, Liis Roose ja Marit Kutman. Noorematest saavutasid U18 klassis esikoha 4 x 100 m teatejooksus Marianne Kivi, Krisette Juur, Laure Kiivit ja Grette-Ly Mäesalu ning U16 vanuseklassis 4 x 100 m tõkketeatejooksus Maia Toomsalu, Elsa Puu, Eva Maria Kandla ja Berit Kukk. Poiste hulgas U18 klassis alistasid kaasvõistlejad 4 × 100 m teatejooksus Raul Randma, Alfred Holst, Karl-Markus Purason ja Karl August Kalamees.

Häid tulemusi saavutasid ka Tartu spordiseltsi Kalev sportlased. Kaur Kivistik võitis 4 x 1500 meetri teatejooksus Eesti meistrikulla konkurendi Tiidrek Nurme ees, esimeeskonda kuulusid veel Johan Tamm, Henry Räppo ja Olavi Allase. Naistest võitsid 4 x 400 m jooksus täiskasvanute vanuseklassis esikoha Kätriin Kivimets, Elina Leis, Kristel Luik ja Marielle Kleemeier. Väikses Rootsi teatejooksus olid parimad Eliise Anijalg, Anna-Liisa Saks, Margit Kalk ja Marielle Kleemeier. TPM