Suvel valmiva lodjakoja taga hakkavad kasvama söödavad hekid

Lodjakoja taha kerkib linnaaed ühes aiamajakese ja toidusaluga.

FOTO: Tartu linnavalitsus

Tartu linn sõlmib üürilepingu MTÜ-ga Majakas, kes rajab suvel valmiva lodjakoja taha avatud linnaaia – Emajõe aia.

Avalik linnaaed kujundatakse ühiseks linnaruumiks, kus kasvatatakse kohalikku toitu  ning korraldatakse õppepäevi ja üritusi. Linnaaeda on oodatud kõik külalised, vabatahtlikud, kogukonnaaednikud ja toetajad.

«Linnaaiad toovad inimesi kokku, kasvatavad kogukonnatunnet ja rikastavad nõnda meie ühist keskkonda uute sotsiaalsete ja ökoloogiliste väärtustega. Loodame, et linlased leiavad aias toimetamisest rõõmu ja isekasvatatud maitsev jõuab sealt nii mõnelegi toidulauale,» ütles abilinnapea Gea Kangilaski. 

Kogukonna- ja linnaaiandus pakub linlastele uusi võimalusi tegeleda aiandusega linnakeskkonnas. Ettevõtmise eesmärk on kutsuda linlasi ühisele tegevusele, edendada säästva arengu põhimõtteid ning uut tüüpi avalike alade toimimist.

Aias saab välja töötada ja katsetada keskkonnasäästlikke lahendusi. Muu hulgas ootavad aia külastajaid toidusalu, söödavad hekid, kasvuhoone, pitsaahi, taimede õpperada ja palju muud. Lisaks saab osaleda talgutel, koolitustel või korraldada ise aias keskkonnahoidlikke üritusi.

Emajõe linnaaia algatajate soov on luua mõnus loodusilmeline koht, kus saab nautida õuesolemist, praktiseerida kodanike ja organisatsioonide head koostööd ning austust looduse vastu. 

Emajõe aed hakkab paiknema suve lõpus valmiva lodjakoja kompleksi taga 2700 ruutmeetril. Ala plaanitakse külastajatele avada 2021. aasta kevadel.

8. augustil on Emajõe aia meeskond Tartu keskpargis linnalooduse päeval, kus tutvustab aia visiooni ja seda, kuidas igaüks Emajõe aias osaleda saab. 

Tagasi üles