Lastel tuli koroonaproovide pärast loobuda kingitud kõnnirobotist

Aet Rebane
, ajakirjanik
Copy
Lapsed said kõnnirobotit kasutada mõne kuu. Nüüd võe­takse kõnni­roboti ruumis koroona­proove, kliinikumi kava järgi oleksid lapsed kõnni­robotile pääsenud septembris.
Lapsed said kõnnirobotit kasutada mõne kuu. Nüüd võe­takse kõnni­roboti ruumis koroona­proove, kliinikumi kava järgi oleksid lapsed kõnni­robotile pääsenud septembris. Foto: Sille Annuk

Tartu ülikooli kliinikumi vanasse sisekliinikusse aadressil Puusepa 6 sai mullu detsembris oma kohale pool miljonit eurot maksnud kõnnirobot, mille ostuks annetasid raha nii eraisikud kui ka ettevõtjad. Kuid juba mõne kuu pärast jäi kõnnirobot töötuks, sest märtsis suleti koroona pärast paljud avalikud kohad ning ka kabinetis, kus kõnnirobot asub, ei võetud enam ravi vajavaid lapsi vastu.

Ent nüüd, kui kõik ülejäänud abivajajad on saanud plaanilist ravi jätkata, oli kliinikumil kõnnirobotit vajavate laste vanematele hiljaaegugi sõnum selline, et enne sügist lapsed kõnnirobotile ei pääse. Alles lastefondi sekkumine tõi sellele murele osalise lahenduse.

Septembrini kõnnirobotile mittepääsemisest olid nördinud nii lapsevanemad kui ka annetusi koguda aidanud Tartu ülikooli kliinikumi lastefondi töötajad.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles