Jalmar Vabarna paneb folgi Tartus rokkima

Jalmar Vabarna toob folgi Aparaati FOTO: Elmo Riig

Ansamblite Zetod ja Trad.Attack! eestvedaja Jalmar Vabarna on niinimetatud post-koroona ajastul jõudnud oma ansamblitega juba siin-seal esineda. Ent esimest korda pärast bändide vaikelu astub ta kontserdikorraldaja kingadesse ja toob Tartus publiku ette Eesti silmapaistvaimad folgiartistid.

Aparaaditehases leiab alates sellest teisipäevast aset üritustesari, mille Vabarna on ristinud nimega Folk Rokib Tartus. Ta lubas rõõmu elavast muusikast, heast toidust ja taaskohtumistest.

Avalöögi annavad teisipäeval Aparaaditehases algusega kell 21 Eesti aasta etno folkartist Black Bread Gone Mad ja reggaebänd Angus.

Vabarna ütles, et kontserdisarja oli vaja, sest tema jaoks on oluline, et Tartus toimuks sündmusi ka kesklinnas. «Aparaaditehas on üks väga äge koht, samas on seal üritust teha hea ja lihtne,» rääkis ta.

Alul tahtis Trad.Attack! korraldada vaid enda  kontserti, kuid see ei tundunud majanduslikult tõhus. «Ägedatel bändidel on sel aastal vähe esinemisvõimalust, see on kindlasti ka üks põhjus kontsertsarja korraldada. Tartu publik on ka alati olnud soe,» kiitis Vabarna.

Kolmapäeval jätkavad Aparaaditehases kell üheksa õhtul Tintura koos Arno Tammega. Nad on ühendanud loomingulised jõud, et luua kava, mis on pühendatud eestlastele, kes on pidanud oma kodust lahkuma.

Kell kümme astubki lavale Trad.Attack!. «Lubasime endale, et oleme julged, kordumatud ja inspireerime maailma. Kuue aasta jooksul andsime välja kolm albumit, need kõik on avanud täiesti uue maailma nii meile kui ka meie kuulajatele,» kirjutas Vabarna ürituse tutvustuses. Ta lisas, et bänd püüab üllatada ennast ja fänne, on aus ja pühendunud ning ei plaani peatuda. «Vastupidi. Vahetame käiku ja esitame endale uued väljakutsed,» märkis ta.

Esinemata ei jää konstertsarja ajal ka juba teismelistena koosmängimist alustanud Zetod, kes rõõmustavad Tartu publikut neljapäeval. Enne neid astub lavale Pärnumaa punt Posõ. «Posõ on ka enne meid soojendanud ja nad on end tõestanud,» ütles Vabarna. «Zetode kavva oleme valinud just rokilikumaid vanu hevilugusid, järgmine päev saab kaela valutada,» naljatles ta.

Kontsertsarja lõpetavad reedel Curly Strings ja Pillikud. Esimene ei vaja eestlastele tutvustamist, teise puhul on tegu folki, indiet ja jazz`i segava seitsmepealise Tallinna kooslusega. Curly Stringsiga tuleb lavale ka lisatrummar Tõnis Kirsipu. Rohkem infot kogu kontsertsarja kohta saab Tartu kultuuriaknast.

Tagasi üles
Back