Tormise Arbi järve ääres selgusid Eestimaa Rammumees ja Rammunaine

Rammumehe võistluse võitjad ja osalejad FOTO: Märten Osijärv

Laupäeval selgusid Elvas, Arbi järve ääres Eestimaa rammunaine ja Eestimaa rammumees 2020. Toimus EVIKO Rammusarja teine etapp. Võistlesid viis meest ja neli naist, esimesed kuuel ja teised viiel alal.

Naiste alad olid rehvi kantimine, kohvrite kandmine, palgi tõukamine maksimumraskuse peale, raskustega (liivakotid ja tünn) jooksmine ja atlaskivide tõstmine üle meremeheraami. Mehed võtsid lisaks rehvi kantimisele, kohvrite kandmisele, nelja eriraskusega palgi surumisele ja atlaskivide tõstmise mõõtu ka raskuse eeshoidmises ja heitmises üle 4,5 meetri kõrguse raami.

Eestimaa rammumees 2020 on Ervin Toots, hõbeda sai Kaido Kuusik ja kolmandaks tuli Taavi Toom. Eestimaa rammunaine 2020 tiitli võitis Maarika Silm, teiseks tuli Helena Veelmaa ja pronksi pälvis Viivi Järve.

Sealsamas peeti ka Eestimaa kolmandad jõumängud ning selgusid võitjad jõurajas, köieveos ja vägikaikaveos. Jõumängudest võtsid osa ka ralli maailmameister Martin Järveoja ja endine sumomaadleja Kaido Höövelson alias Baruto, kes esindasid köieveos Vinni võistkonda. .

Võistluste korraldajad tänavad pealtvaatajaid ja kaasaelajaid, kes suurest tuulest ja üsna ekstreemsest ilmast hoolimata võistluspäeva lõpuni vastu pidasid.

Tagasi üles
Back