Torm möllab ka Tartu- ja Jõgevamaal
Täiendatud

Piibe maanteel Kärde mäe all on liinidele langenud puud

FOTO: Karli Soolepp

Nii, minul vool kadus, teatas Jõgevamaal elav Tartu Postimehe ajakirjanik kella veerand kolme paiku. Kella kolmveerand viie ajal oli kogu Eestis vooluta 33 100 majapidamist ning kõva tuul on pahandust teinud ka Tartu- ja Jõgevamaal.

Kella kuuese seisuga oli Tartumaal 3282 ja Jõgevamaal 4747 elektrita tarbijat. Tartu ülikooli füüsikainstuudi ilmajaama andmetel oli linnas samal ajal tuul pisut vaibunud, puhudes 14 meetrit sekundis.

Toomemäel puhub küll tugev tuul, kuid murrab esialgu vaid üksikuid puuoksi

FOTO: Sille Annuk

Täna alates kell 13.10 on päästjad saanud tormituulte kahjude tõttu Jõgevamaal kümneid väljakutseid. Enamasti on tulnud eemaldada teedelt murdunud liiklusohtlikke puid. Mõni väljakutse on olnud seotud ka elektriliinidele langenud puudega, kus tuli elektrikute tulekuni turvata ohuala või see ohulindiga piirata. Kahel juhul õnnestus päästjatel puu kaablilt või liinilt ise eemaldada ning oht kõrvaldada.

Kella poole kahe paiku lendas murdnud oks Mustvee vallas Raja külas sõitva sõiduauto pihta ja purustas selle klaasi. Kella kolmveerand kolme ajal kukkus puu Mustvee linnas Kooli tänavalparkivale autole. Päästjad vabastasid auto puu alt. Inimesed kummaski õnnetuses viga ei saanud.

Kell 15 kadus Jõgevamaal elekter ka teise Tartu Postimehe ajakirjaniku majapidamisest.

Torm teeb omajagu kurja ka koduaedades ja murrab maha puid.

FOTO: Eili Arula

«Torm hakkas alates varajastest hommikutundidest liikuma üle Saaremaa, Pärnumaa ja Raplamaa. Murrab puid liinidele ning põhjustab hulgaliselt rikkeid,» informeeris Elektrilevi juhtimiskeskuse juhtivspetsialist Hardi Puusepp. «Tormituuled liiguvad veel täna üle Järvamaa, Harjumaa ja Virumaa ning võib arvata, et see toob rikkeid juurde.»

Puusepp lisas, et Elektrilevi tegeleb igal pool aktiivselt rikete kõrvaldamisega ning teeb koostööd päästeametiga. Tema sõnul teeb ettevõte kõik endast oleneva, et klientidele elektrivarustus võimalikult kiirelt taastada.

Elektrilevi on tormi algusest saadik töid teostanud suurendatud jõududega, väljas on 42 brigaadi ning rikete likvideerimise ja ümberlülituste abil on elektrivarustuse juba tagasi saanud kümned tuhanded kliendid.

«Kõige keerulisem on olukord Pärnumaal ja Raplamaal, kus tuul on puhanguti üle 25 m/s,» ütles Elektrilevi juhtimiskeskuse juhtivspetsialist Hardi Puusepp. «Rikkekohtade juurde liikumine on kohati raskendatud, kuna teed on murdunud puid täis. Kui veel paar tundi tagasi oli teatud piirkondades metsas liikumine mõeldamatu, siis nüüd saame ka sinna brigaade saata,» lisas ta.

«Tormikahjude täielik ulatus ei ole veel selge. Suurema osa rikkeid loodame hiljemalt homse ja ülehomse jooksul kõrvaldada, aga võimalik, et üksikud tööd jäävad isegi järgmise nädala keskpaika,» tõdes Puusepp.

Tagasi üles