Pungifestivalile anti Raadil stardipauk (2)

Janno Zõbin
, ajakirjanik
Copy

Reede õhtupoolikul kogunes Raadi mõisaparki värvikas pungi- ja rokisõprade seltskond. Algas muusikafestival Punk & Rock.

Ürituse peakorraldaja Roland Sutt rääkis, et rokimaailmas vaikelu kaasa toonud koroonakriis näib festivalile mõjuvat positiivselt. «Paistab, et huvi on tänavu suurem. Võibolla ka sellepärast, et esinejate nimekiri on tugev,» ütles Sutt. Ürituse kahel päeval esineb kokku 15 bändi, teiste seas Talbot, Herald, Kurjam, Deformation, Puberteet, Koffin ja Koopaorav.

Kui eelmisel aastal rõõmustas Eesti vanakooli pungi fänne skeene raskekahurväkke kuuluv Velikije Luki, siis reedel andis algusega kell 18.30 kontserdi aastatel 1988–1990 tegutsenud Kohtla-Järve punt Alice Tisler. Eesti kommunisti ja naispunakaartlase järgi nime saanud ansambli repertuaari kuuluvad lood nagu «Tahan Aafrikasse», «Ma uskusin võimu», «Alles ei jää midagi» ja «Roimar».

Bändi koosseisu kuulus selle sünni hetkel ka Eesti muusikapubliku armastatud Bonzo, kellele anti omal ajal õpilasmalevas kätte trummipulgad ja öeldi: «Mängi.» Selle peale ei jäänudki noormehel midagi muud üle kui mängida. Koos bändi praeguste liikmetega oli ta laval ka festivalil Punk & Rock. «Meil oli hiljuti 30 aasta sünnipäev, aastas korra ikka mängime,» ütles Alice Tisleri laulja Janek Pahka pärast esinemist. Pahka kuulus ansambli algkoosseisu, elab ka praegu Kohtla-Järvel ja töötab seal Keemikute ametiühingu juristina.

Festivalile lisab kaalu ka legendaarse J.M.K.E esinemine reedel kell 22.30.

Eelmine kord esinesime Tartus vahetult enne koroonat ja tehkem omad järeldused: maailm pandi pärast seda lukku. Nüüd tuleme riitusega, mis maailma uuesti avab, lubas Korraldajaonu.

Laupäevasele festivalipäevale paneb punkti Winny Puhh, kellel on veidrus etteastetes kujunenud pigem reegliks kui erandiks. «Ma parem ei taha teada, mida nad seekord korda saadavad. Nad on pandud viimaseks esinejaks. Kui peale seda enam midagi ei funka, siis vähemalt pole ühtegi teist bändi tulemas,» arutles Sutt.

Tal on Winny Puhhiga kogemusi olnud ka varem. Klubis Rock & Roll (Roland Sutile kuuluv klubi Tartus Tiigi tänaval – J. Z.) 2013. aasta sügisel toimunud kontserdil viskas bänd lavalt rahva sekka petikotte. Ilmselt oli aktsioon ansambli lugu «Nuudlid ja hapupiim» semiootiliselt tõlgendav kultuuripraktika, mille tagajärjel valgendusid märgatavalt klubi seinad, mis Sutil uuesti mustaks võõbata tuli.

«Eelmine kord esinesime Tartus vahetult enne koroonat ja tehkem omad järeldused: maailm pandi pärast seda lukku. Nüüd tuleme riitusega, mis maailma uuesti avab,» lubas bändi laulja Korraldajaonu. Winny Puhh asub müristama laupäeval kell kümme õhtul. Kogu programm on nähtav festivali Facebooki ürituse alt.

Kommentaarid (2)
Copy
Tagasi üles