R, 8.12.2023

Ihaste metsatüli üks mure lahenes paari nädalaga

Eili Arula
, ajakirjanik
Copy
Juunis vahetult pärast detailplaneeringu kehtestamist näitas Ihaste Palusambla tänava elanik Fjodor Javorski mõõdulindiga, kui lähedale sissesõiduteele rajatakse planeeringu järgi metsatukka uued majad.
Juunis vahetult pärast detailplaneeringu kehtestamist näitas Ihaste Palusambla tänava elanik Fjodor Javorski mõõdulindiga, kui lähedale sissesõiduteele rajatakse planeeringu järgi metsatukka uued majad. Foto: Margus Ansu

Kenas vaikses Ihastes on Männimetsa tee ja Hipodroomi tänava vahel oleva metsa pärast tõusnud tülis kohalikud saavutanud esimese võidu ning saanud endale kitsa tänava asemel laia. Aga tüli pole sellega lõppenud ning kohalikke esindav mittetulundusühing Ihaste Elanike Liit on kohtusse pöördumas.

Tüliõunaks on Tartu linnavolikogu juuni keskel kehtestatud detailplaneering, mis lubab Männimetsa tee ja Hipodroomi tänava vahelise metsa serva ehitada 28 elamut. See on aga vastumeelt hulgale Ihaste elanikele. Üks oluline koht vaidluses oli ka planeeringuala kõrval asuva Palusambla tänava laius, mis pidi esialgse plaani järgi jääma vaid 5,5 meetri laiuseks, mida sealsed elanikud pidasid liiga kitsaks. Linnavalitsus otsustaski teisipäevasel istungil tänava laiust muuta ning tulevikus saab Palusambla tänav olema ikka 10,5 meetri laiune.

Muutus paari nädalaga

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles