K, 22.03.2023

Sukeldujad korraldavad Emajõe heaks koristustalgud

Tartu Postimees
Sukeldujad korraldavad Emajõe heaks koristustalgud
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Sel pühapäeval puhastavad sukeldujad Emajõge prügist. Varasematel aastatel on veest talgude käigus välja toodud erinevaid huvitavaid leide, näiteks jalgrattad või ostukärud.
Sel pühapäeval puhastavad sukeldujad Emajõge prügist. Varasematel aastatel on veest talgude käigus välja toodud erinevaid huvitavaid leide, näiteks jalgrattad või ostukärud. Foto: Kristjan Teedema / Tartu Postimees

Sel laupäeval, 11. juulil kell 12 toimuvad sukeldumisklubi Maremark Tartu eestvedamisel Sadamateatri juures Emajõe koristustalgud. Eelmistel aastatel on talgute käigus leitud palju põnevat, alustades kadunud jalgratastest ja ostukärudest kuni Sadamateatri dekoratsioonideni välja. Ka seekord oodatakse Emajõest põnevaid leide.

Sukeldumiskeskus Maremark Tartu instruktori Alo Toomi sõnul on tegemist pikaaegse traditsiooniga, millega Maremargil on kindlasti plaanis jätkata.

«Oleme leidnud Tartu linna kujul hea koostööpartneri ning anname oma panuse, et Tartu tähtsaim sümbol Emajõgi oleks puhas ja hoitud. Eriti oluline on jõe puhtus kultuuripealinnale, kui Tartusse saabub palju külalisi ja toimub ohtralt üritusi, millest mitmed kaasavad kindlasti ka Emajõge,» sõnas Toom.

Maremark on korraldanud koristustalguid nii Raadi järve kui ka Emajõe puhastamiseks juba aastast 2005. Peamiselt on need olnud seotud ülemaailmsete veekogude koristustalgutega AWARE. Seekordsed talgud toimuvad koostöös Tartu linnavalitsusega Emajõe festivali raames. Talgutele on oodatud kõik need, kes soovivad oma panuse Emajõe hüvanguks anda.

Märksõnad
Tagasi üles