Ööpäevaga lisandus Tartusse üks positiivne koroonatest

Tartu Postimees
Copy
Koroonatest. Foto on illustratiivne.
Koroonatest. Foto on illustratiivne. Foto: Dmitri Kotjuh / Järva Teataja

Möödunud ööpäeva jooksul lisandus Eestisse kaheksa positiivset koroonatesti tulemust. Neist üks laekus Tartumaale.

 

Positiivseid teste laekus Eestis rahvastikuregistri andmetel kolm Ida-Virumaale (kaks Narva linna), kolm Harjumaale (kaks Tallinnasse),  üks Läänemaale ja üks Tartumaale.

Kaks nakatunut lisandus eile tuvastatud Ida-Viru koldele (kokku viis inimest). Ühel juhul saadi nakkus töökohal ja nakatunu oli juba varem kontaktsena jälgimisel. Ühel juhul tuvastati nakatumine enne plaanilist operatsiooni, teise juhtumi puhul toimus nakatumine peresiseselt. Üks nakkus toodi välismaalt ja kahe päritolu on teadmata.

Tänahommikuse seisuga vajab Eestis koroonaviiruse tõttu haiglaravi kolm inimest, juhitaval hingamisel pole ühtegi patsienti. Uusi surmajuhtumeid ööpäeva jooksul ei lisandunud. Kokku on Eestis koroonaviirus nõudnud 69 inimese elu. Tänaseks on haiglates lõpetatud  391 Covid-19 haigusjuhtumit 378 inimesega. Tervenenud on 1889 inimest. Neist 1427 inimese haigusjuhtum on lõpetatud (75,5%), 462 inimese puhul (24,5%) on positiivsest testist möödunud rohkem kui 28 päeva ja inimene ei viibi haiglaravil, st ootab tervenemise kinnitamist.

Eestis on kokku tehtud enam üle 111 000 esmast testi, nendest 2011 ehk 1,8 protsenti on olnud SARS-CoV-2 viiruse suhtes positiivsed. Koroonatestide täpsemat statistikat saab vaadata www.terviseamet.ee/koroonakaart.

Terviseamet tuletab meelde, et Covid-19 põhjustava koroonaviiruse SARS-CoV-2 leviku vältimiseks tuleb endiselt hoolikalt käsi pesta, haigena koju jääda ja kaaskodanikele piisavalt hingamisruumi jätta. Koroonaviirus levib nakkuslikult inimeselt tervele eelkõige lähikontakti teel. Lähikontaktiks loetakse olukorda, kus inimesed on 15 minuti vältel teineteisele lähemal kui kaks meetrit.

Tagasi üles