Tartus algas registreerumine suurele vikatiga niitmise võistlusele

Tartus võisteldakse sel pühapäeval vikatiga niitmises. Pildil Palupõhja niitmise võistlus 2017. aastal.

FOTO: Kristjan Teedema/Tartu Postimees

Sel pühapäeval, 12. juuli keskpäeval kogunevad Tartusse Eesti Rahva Muuseumi välialale Raadil käsitsi niitmise huvilised juba teist korda. Ees ootab suur vikatiga niitmise võistlus, kuhu registreerida saab alates tänasest.

Võisteldakse kolmes kategoorias: mehed, naised ja kuni 16-aastased noored. Võistlus koosneb eelvoorudest ja finaalist. Eelvoorus toimub niinimetatud minutiniitmine, kus vikatikaare laiust riba niidetakse ühe minuti jooksul ja niidetud ribade pikkuse põhjal tekib finaali paremik. Finaali pääsevad kümme meest ja viis naist. Noored võistlevad vaid minutiniitmises.

«Eelmisel aastal võistles ligi 40 inimest, sama suurt huvi ootame ka tänavu. Niitmisvõistlusel osalemiseks võib olla nii algaja kui ka kogenud niitja, sest enne võistlustulle asumist saab kohapeal parimate õpetajate ja meistrite käe all head tehnikat harjutada. Korraliku füüsilise koormuse tõttu köidab käsitsi niitmine lisaks keskkonna ja pärandkultuuri poolehoidjatele ka spordisõpru. Huvi meie suviste vikatiga niitmise treeningute vastu annab julgust loota, et käsitsi niitmine hakkab taas au sisse tõusma ning võtab tasapisi järele mootoriga niitmisele,» ütles ELFi projektijuht Indrek Kuuben.

Niitmisvõistlust korraldab Eestimaa looduse fond koostöös Eesti Rahva Muuseumi ja Tartu spordiseltsiga Kalev. Täpsema info leiab siit.

Tagasi üles