T, 7.02.2023

Tartu turg avab homsest maasika drive-in kauplemisvõimaluse

Lenel Karu
, reporter
Tartu turg avab homsest maasika drive-in kauplemisvõimaluse
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Laadalisi oodatakse sel korral Tartu avaturule.
Laadalisi oodatakse sel korral Tartu avaturule. Foto: Kristjan Teedema / Tartu Postimees

Alates homsest ootavad üle kolmekümne maasika- ja köögiviljamüüja õhtuti ostjaid Tartu avaturu drive-in-kauplemisvõimalust kasutama. Peavärav Dorpati taga on autodele avatud kl 16–18 ja võimalus on sisse sõita ning laadida kaup otse autosse.

«Tahame linlastele rõõmu ja mugavust pakkuda ning väikekauplejatele kaasa aidata. Ootame palju maasikasõpru ja oleme tänulikud kauplejatele, sest selline mugav sõida-ja-osta-variant on meie teada esmakordne Eestis,» kommenteeris ettevõtmist ASi Tartu Turg juhataja Rene Kiis. «Turu peaväravast, Soola tn, saab Avaturu keskteele sõita ja lühiajaliselt parkida ning suuremad ostud sooritada, otse autosse laadida. Kauplejad pakuvad häid hindu ja laia valikut,» lisas Kiis.

Kohal on ka Turu Templiga hinnatud kauplejad. Turu Tempel on kvaliteedimärk eeskujulikele kauplejatele, kes ise toidukraami kasvatavad või valmistavad ning turul müüvad. «Iga tartlane, kellel on tarvis midagi osta, võiks valiku teha kodumaise ja veelgi enam kodulähedase inimese töö kasuks,» lisas Kiis.

Avaturul on kokku iga päev üle 150 püsikaupleja, kes pakuvad linlastele värskeid taimi ja vilju, et oma keha ning vaimu vitamiinidega kosutada. Lisaks on müügipaviljonides kodu- ja spordikaupu, riideid, jalanõusid ning tooteid, mida mujalt kaubandusest ei leia. Turu missioon on toetada väiketootjat-kauplejat ja võimaldada neile igapäevane töö igas olukorras. Turg ise ei müü, vaid annab kauplejatele müügikoha. Avaturg pakub selleks ennekõike hooajalist ja turuhoone aastaringset võimalust. Vastavalt saagi valmimisele täitub Tartu avaturg taimede müügiga maist ja köögiviljadega juunist. Turul võib saada kauplemisloa kas üheks päevaks või pikemaks ajaks, nii nagu kaupleja soovib. 

Märksõnad
Tagasi üles